Soreks Nedir Hakkında Bilgi

Soreks Nedir

Soreks anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Soreks Nedir, Soreks Ne Anlama Gelir, Soreks Ne Demektir, Soreks Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Soreks ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Soreks Anlamı

Soreksgillerden, küçük, böcekçil memeli. Sorekslerin ağızları hortum gibi uzamıştır. Kuyruklarının dibinde kötü bir koku salan koku bezleri vardır. Tüyleri yumuşaktır. Fare, kuş, böcek vb. küçük hayvanlarla beslendiklerinden tarım için yararlıdırlar. Gündüz inlerde, ağaç kovuklarında, duvar oyuklarında yaşar, geceleri avlanırlar. Örnekler: Orman soreksi (Sorex araneus) Asya ve Avrupa ormanlarında yaşayan boyu 6,5, kuyruğu 4,5 cm olan bir hayvandır. Küçük soreks (S. minutus) Avrupa’daki memeli hayvanların en küçüğüdür. Eskidünya’nın tropikal bölgelerinde yaşayan akkuyruklu soreks (Pachura etrusca) ise bütün dünyadaki memeli hayvanların en küçüğüdür (4 cm.)

Konu ile ilgili aramalar: Soreks Nedir Soreks ödev ara Soreks kelime anlamı Soreks sözlükte ara Soreks ansiklopedi bilgi bankası ara Soreks ne demek Soreks neye denir

Soreks ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver