Sonbaharda Cilt Bakım Önerileri, Sonbaharda Cilt Bakımı, Sonbaharda Cilt Bakımı Uygulamak

sonbaharda cilt bakımı yaparken nelere dikkat etmeli, sonbaharda cilt bakımı yapmak, sonbaharda cilt bakımı yapmak için, sonbaharda nasıl cilt bakımı yapılmalıdır

Sonbaharda cilt bakımı nasıl yapılmalı?

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Sonbaharın gelmesiyle birlikte hayatımızda nasıl ki bir takım değişikler yapıyorsak cilt bakımında da değişiklik yapılması gerektiğini unutmamalısınız. Güzellik ve cilt bakım uzmanları mevsimine göre cildin tazelenmesi gerektiği konusunda önerilerde bulanarak nasıl bir bakım uygulanması konusunda da hanımları bilgilendiriyorlar. Cildin canlı ve bakımlı olması için sonbahar mevsimine uygun bakım uygulamak isteyenlere işte öneriler…


Güneşin ve denizin tadını çıkartırken ne yazık ki cildimiz yıpranmış durumda olduğundan yaz mevsiminin ardından sonbaharda cildimizi toparlamak gerekir. Cildin kendini toparlayıp sağlıklı olması ve cildimizle genç bir görünüm kazanmak için yapmamız gerekenlerin başında bol su tüketimi gelmekte. Su, cildin mevsim değişikliğine karşı direncini arttırır.

Yaz mevsiminde yapmış olduğumuz bakımlar genellikle cilt yağını kontrol altına almak ve güneş ışınlarına karşı cildi korumak odaklı olduğundan artık cildin dengelenmeye ihtiyacı vardır. Bunun için cilde uygun nemlendirici kullanmalıyız.

Yaz aylarındaki sıcaklık miktarı sonbaharda azalmış olsa da güneşin zararlı etkenleri halen devam etmektedir. Bunun için güneş koruyucu kremler kullanmaktan vazgeçilmemeli, SPF koruma içeren ürünler kullanılmalıdır.

Sonbaharda cilt bakımı için önemli olan bir diğer faktör ise düzenli ve sağlıklı beslenmeye dikkat etmektir. Tüketilen besinler cildin içeriden beslenmesini sağlar ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için, cilt dışından kullanılan ürünler kadar tükettiğimiz besinlerde etkilidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver