Sonbahar Alerjisi, Sonbahar Alerjisi Bitkisel Tedavi, Sonbahar Alerjisi Nasıl Önlenir

sonbahar alerjisine bitkisel çözüm, sonbahar alerjisine bitkisel kür, sonbahar alerjisine bitkisel kür tarifi, sonbahar alerjisini önleme

Sonbahar alerjisine bitkisel tedavi

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Her sene birçoğumuz sonbaharın gelmesiyle birlikte sonbahar alerjisine yakalandığımız için, sonbahar mevsimine girer girmez vücudumuzu alerjiye karşı direnç kazanmaya hazırlamalıyız. Bunu nasıl yapacağını bilmeyenler bu makalemizde sonbahar alerjisine karşı nasıl direnç kazanacaklarını öğrenecekler. Dilerseniz sözü fazla uzatmayalım ve sonbahar alerjisine karşı kendimizi nasıl hazırlamamız gerektiğini göz atalım.

Sonbahar mevsiminde alerjiye karşı vücuda direnç kazandırmanın en etkili yolu keçiboynuzundan (harnup) geçmektedir. Keçiboynuzu vücudu alerjiye karşı korumada en etkili, mucizevi bitkiler arasındadır. Sadece 6-7 tane keçiboynuzu ile sonbahar alerjisine yakalanmaktan kendinizi kurtarabilirsiniz.

Sonbahar alerjisinden korunmak için keçiboynuzlarını soğuk su ile iyice yıkayın. Ardından keçiboynuzlarını yaklaşık3 cm boyunda kırın. Kırdığınız keçiboynuzlarını kaynamakta olan suyun içine atarak, ağzı kapalı olmak şartıyla kısık ateşte yaklaşık8 dakika kaynatın. Kaynama işlemi sonrası suyu süzün ve ılımaya bırakın. Sabah kahvaltı arasında ve akşam yemekten önce birer çay bardağı için.

Keçiboynuzu kürünün fazlasını cam bir kavanoza koyarak bitene kadar her gün kullanabilirsiniz. Kaynatmış olduğunuz cam kavanoz içindeki keçiboynuzu 3 gün boyunca buzdolabında saklanabilir. Keçiboynuzu kürü bittikten sonra tazesini hazırlayarak yine aynı şekilde bir ay kullanın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver