Sonar Nedir Hakkında Bilgi

Sonar Nedir

Sonar anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sonar Nedir, Sonar Ne Anlama Gelir, Sonar Ne Demektir, Sonar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sonar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sonar Anlamı

Deniz derinliğini ölçme ya da su altındaki cisimlerin ve balık sürülerinin yerlerini belirleme tekniği ve bunun için kullanılan sistem. Adı Sound Navigation and Ranging (sesle seyir ve menzil bulma) sözcüklerinin baş harflerinden türetilmiştir.

Sonar, yankı tekniğiyle çalışır. Yüksek frekanslı ses sinyalleri gemiden demetler hâlinde gönderilir ve bir denizaltından, balık sürüsünden ya da denizin dibinden yansıyıp geri gelmeleri için geçen zaman ölçülerek aradaki uzaklık hesaplanır.

Konu ile ilgili aramalar: Sonar Nedir Sonar ödev ara Sonar kelime anlamı Sonar sözlükte ara Sonar ansiklopedi bilgi bankası ara Sonar ne demek Sonar neye denir

Sonar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum

Cevap Ver