Soluk Nefes Borusu Nedir Görevi Hakkında Bilgi

Soluk Nefes Borusu Nedir Görevi

Soluk Nefes Borusu anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Soluk Nefes Borusu Nedir, Soluk Nefes Borusu Ne Anlama Gelir, Soluk Nefes Borusu Ne Demektir, Soluk Nefes Borusu Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Soluk Nefes Borusu ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Soluk Nefes Borusu Anlamı

Havanın akciğerlere girip çıktığı ana kanal. Trake de denir. Akciğerlere girişinde bronşlara ayrılır. “C” şeklinde kıkırdak bileziklerle çevrelenmiştir. Duvarında düz kaslar ve kirpikler bulunur. Bir besin taneciği içine yanlışlıkla kaçmadığı sürece, etrafını çevreleyen kıkırdak bileziklerle sabit tutulur ve hava, içerisinde ileri-geri serbestçe hareket eder. Soluk alma sırasında trake içerisindeki hava basıncı atmosfer basıncına göre düşük olacaktır. Bunun sonucunda oluşabilecek büzülme ve kapanma, kıkırdak bileziklerle önlenir. Burundan gelen yabancı maddeler, kirpiklerin yutağa doğru hareket etmesiyle birlikte, mukusla karışıp balgam şeklinde dışarı atılır. Böceklerde ve diğer eklem bacaklılarda dışarı açılan tüpçükler şeklindedir.

Konu ile ilgili aramalar: Soluk Nefes Borusu Nedir Soluk Nefes Borusu ödev ara Soluk Nefes Borusu kelime anlamı Soluk Nefes Borusu sözlükte ara Soluk Nefes Borusu ansiklopedi bilgi bankası ara Soluk Nefes Borusu ne demek Soluk Nefes Borusu neye denir

Soluk Nefes Borusu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver