Sol Kol Ağrısı, Sol Kol Ağrısı Neden Olur, Sol Kol Neden Ağrır

sol kolda ağrı, sol kolda ağrı hissedilmesi, sol kolda ağrı sebepleri, sol kolun ağrıma nedenleri

Sol kolda ağrı nedenleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

İnsan vücudunun sol tarafında yer alan kalpten dolayı, sol kolda vuku bulan ağrılar çoğu kişi tarafından kalpten kaynaklandığı düşünülerek lüzumsuz endişeye kapılmalarına yol açar. Ancak sol kolda ağrı hissedilmesi sadece kalbin rahatsızlığından ortaya çıkan bir sorun olmadığı bilinmeli ve sol kol ağrısının mütenevvi nedenlerini öğrenmek için makalemizi sonuna kadar okumalısınız.

 

Sol kolun ağrıma nedenleri

 

Kolun almış olduğu travmalar kol ağrılarının en büyük sebebidir. Ancak siz kolunuzu bir yere çarpmadığınızdan ya da üzerine düşmediğinizden eminseniz muhakkak sol kol ağrısının altında yatan başka bir sebep vardır. Ancak şiddetli bir travma geçirmenizden dolayı oluşan ağrılar ise kırık ya da çıkıktan kaynaklı olabilir. Bu gibi durumlarda doktora danışmalısınız.

Travmaya bağlı olmayan ağrıların nedeni ise boyun kaslarından kaynaklı olabilir. Boyun omurlarında ya da kaslarda ortaya çıkan sorunlar sol kola ağrı yapabilir. Bunun yanı sıra kola giden sinirlerdeki bir problemde sol kolun ağrımasına yol açan sebeplerdendir.

Günlük yaşamınızda boyun ve kollardaki hareketsizlik ya da hareket bozukluğu kol bölgesinde ağrı hissedilmesine neden olur. Omurları, kasları ve sinirleri etkileyecek yanlış hareketler veya pozisyonlar sol kolda ani ağrı oluşmasına neden olur. Eğer sorun aniden ortaya çıkmamış ise kamçı sendromu adı verilen bir problemden kaynaklı da olabilir. Kamçı sendromunda ağrılar aniden ortama çıkmaz ancak oldukça şiddetli bir ağrı yaşanmasına neden olur.

Boyun fıtığı da sol kolda ağrıya yol açabilecek sebeplerdendir. Boyun omurlarında ortaya çıkan kireçlenme veya kemik zayıflamaları bu ağrıların sürekli yaşanmasına neden olabilir. Tüm bunların yanı sıra romatizma hastalıkları da ağrı sebebidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver