Soğuk Savaş Nedir Hakkında Bilgi

Soğuk Savaş Nedir

Soğuk Savaş anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Soğuk Savaş Nedir, Soğuk Savaş Ne Anlama Gelir, Soğuk Savaş Ne Demektir, Soğuk Savaş Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Soğuk Savaş ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Soğuk Savaş Anlamı

II. Dünya Savaşı’ndan sonra, doğu ve batı bloklarının zaman zaman savaş çıkarma tehditlerinin bütün dünyada yarattığı gerginlik. ABD ile SSCB ve bu ülkelerin müttefikleri arasında gelişen, açık ama sınırlı bir gerginliktir. Daha çok siyaset, ekonomi ve propaganda alanlarında sürdürülmüş, karşılıklı silâh kullanımına çok sınırlı başvurulmuştur. Ama iki süper güç hiçbir zaman askerî çatışmaya girmemiştir. Soğuk Savaş terimi ilk kez 1947′de, Kongre’deki bir görüşme sırasında, ABD’li maliyeci ve başkanlık danışmanı Bernard Baruch tarafından kullanılmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Soğuk Savaş Nedir Soğuk Savaş ödev ara Soğuk Savaş kelime anlamı Soğuk Savaş sözlükte ara Soğuk Savaş ansiklopedi bilgi bankası ara Soğuk Savaş ne demek Soğuk Savaş neye denir

Soğuk Savaş ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver