Soğan Nedir Nerede Yetişir, Yararları Ve Faydaları Nelerdir Hakkında Bilgi

Soğan Nedir Nerede Yetişir, Yararları Ve Faydaları Nelerdir

Soğan anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Soğan Nedir, Soğan Ne Anlama Gelir, Soğan Ne Demektir, Soğan Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Soğan ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Soğan Anlamı

Soğan Nedir Nerede Yetişir, Yararları ve Faydaları Nelerdir
(Allium cepa), zambakgillerden, yemeklere tat vermek için yumrusu ve yeşil yaprakları kullanılan ıtırlı bir bitki. Ana yurdu doğu ülkeleridir. Çok eski çağlardan bu yana dünyanın her yerinde yetiştirilir. Soyulur ve kesilirken gözü yaşartması, içindeki kükürtlü, uçucu yağdan dolayıdır.

Soğan çok kolay yetişen bir bitkidir. Toprağın altında bulunan yumru kısmındaki cücük, bitkinin tepe tomurcuğudur. İlk baharda uzar ve toprağın üstüne çıkar. Toprak üstündeki yaprakları yeşil ve boru şeklindedir.

Soğan, içinde C, B1, B2, A vitaminleri, ayrıca kalsiyum, demir, sodyum ve potasyum bulunan besleyici bir bitkidir.

Konu ile ilgili aramalar: Soğan Nedir Soğan ödev ara Soğan kelime anlamı Soğan sözlükte ara Soğan ansiklopedi bilgi bankası ara Soğan ne demek Soğan neye denir

Soğan ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver