şoförler Motorin Fiyatları İsyan Etti. Yazısı İle İlgili Yorumlar: 4 Yorum Var On "şoförler Motorin Fiyatları İsyan Etti." Misafir | Yorum No: 31346 – Eylül 2012 bukadarda Olmazki Vatandaşi Düsünmü Yorsünüz Misafir | Yorum No: 31372 – Eylül2012 nere Ye Kadar Böle Olacak Biri Bunu Bir Dur Demesı Lazım Misafir | Yorum No: 31373 – Eylül

2012

nere ye kadar çıkacak bu motorın yanı buna brısı dur demesı gerekmektedır vatandasa bu kadar da yüklenılmes ki

Sponsorlu Bağlantılar

Misafir | Yorum No: 31391 – Eylül 2012

keser meshepli olmayın hep bana hep bana demeyin elinizi vijdanınıza koyun be nasıl iş yapacağız ve bu devlete nasıl hizmet edeceğiz de bu devlet kalkınacak

Cevapla

Yorum:

XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.

ARAMA YAP
Arama yap:

Son Yazılar

Büyük Deprem Çanakkale İstanbul ve İzmir’de Hisedildi.

Beni Böyle Sev Dizisi Tanıtım Fragmanı Yayınlandı Tıkla İzle

Volvo Sağlam mı? | İşte Testi Volvo Gerçekten Çok Sağlam ve Güvenilir Araç.

2013 Mazot Fiyatları Şoförler Motorin Fiyatları İsyan Etti.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, kamyoncu esnafının motorin fiyatlarıyla baş edecek durumunun kalmadığını savunarak, motorine geçen yıldan bu yana yüzde 25 zam yapılırken, nakliye fiyatlarının aynı kaldığını belirtti.

Apaydın yaptığı yazılı açıklamada, motorine yapılan zamların her sektörü etkilediği gibi kamyoncu esnafını da etkilediğini belirtti.

Sektörün en büyük sıkıntılarından birinin motorin masrafı olduğunu anlatan Apaydın, ”Motorin fiyatlarıyla baş edecek durumumuz kalmadı. Motorine geçen yıldan bu yana yüzde 25 zam yapılırken, nakliye fiyatları aynı kalıyor” ifadelerini kullandı.

Bugün ki mazot fiyatları için tıklayınız..

Yurt içi eşya taşımacılığı faaliyeti ile uğraşan bir esnafın kamyonu dört dingilli ise 100 kilometrede ortalama 28 litre, üç dingilli (on tekerlekli) ise 24 litre motorin yaktığını aktaran Apaydın, ”Motorinin litre fiyatı 3,72 lira olup, bunun 1,87 lirası ÖTV ve KDV’dir. Dolayısıyla dört dingilli bir kamyon 100 kilometrede 104 lira, üç dingilli olan ise aynı mesafede 89 lira tutarında motorin yakmaktadır. Ankara’dan İstanbul’a yük taşıyıp geri gelen bir kamyon yaklaşık bin lira tutarında motorin yakar. Ancak, bunun 500 lirası ÖTV ve KDV’dir” bilgisini verdi.

Apaydın, şunları kaydetti:

”Durmadan artan akaryakıt fiyatları, esnafımızın ödemek zorunda olduğu Gelir Vergisi, Motorlu Taşıtlar Vergisi, Katma Değer Vergisi, Özel Tüketim Vergisi, zorunlu sigorta primleri düşünüldüğünde, sınırlı sermayesine emeğini de katarak çalışan nakliyeci esnafının mesleki faaliyetini sürdürmekte ne kadar zorlandığı aşikardır. Başka ülkelerde ticaret amaçlı kullanılan ucuz motorin imkânı bizde de olmalıdır.

Karayolunda yüzde 90 yolcu taşımacılığı yapılırken, yük taşımacılığının yüzde 82,84′ü yapılmaktadır. Kayıtlarda 748 bin kamyon gözükmekle beraber üçte biri iş yapabilmektedir. Belge ücretleri, gelir sıkıntısı içerisinde bulunan bireysel eşya taşımacılığı yapan ya da yapacak olan kamyoncu esnafımız için, ödeme gücünün çok üzerindedir.”

Haberin Detayı için;
Kaynak: Habertürk

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver