Soda Hangi Sorunlarına İyi Gelir, Soda İçmek Neye İyi Gelir, Soda İçmenin Faydaları

soda içmenin yararları, soda ile diş beyazlatma, soda ile nasır tedavisi, soda neye iyi gelir

Sodanın faydaları nelerdir?

Soda genellikle yemeklerden sonra midede husule gelen şişliğin ortadan kalkması için içilen bir içecektir ancak soda sadece mideyi rahatlatmamakta bununla beraber sağlık ve güzellik için mütenevvi faydaları bulunmaktadır. Çoğu kişinin sodanın sağlık için olan faydalarını bilmediğinden sagliksiteniz.com ekibi olarak sodanın yararlarından habersiz olanlara bu mucize içeceğin yararlarını araştırdık.

Sponsorlu Bağlantılar

Her günde günde bir şişe ya da iki şişe içilen mide rahatsızlıklarını gidermektedir. Bilhassa da yemeklerden sonra şişkinlik yaşıyorsanız soda içecek bu rahatsızlığınızdan kurtulduğunu göreceksiniz. Bunun yanı sıra diş fırçalama esnasında diş fırçanıza bir miktar soda dökebilir ve dişlerinizi daha sağlıklı ve beyaz görünmesini sağlayabilirsiniz.

Sodanın mide ve dişlere olan etkisinin haricinde saçlara ve nasır sorununa da olumlu etkileri bulunur. 2 kaşık soda, 4 kaşık yoğurt ile 3 kaşık yulaf ezmesi karışımını saçlarınıza maske olarak uygularsanız saçlarınızın ne kadar sağlıklı olacağını fark edeceksinizdir. Aynı zamanda bu karışım cilde de uygulanabilir. Hem saçları parlatan hem de cildi gençleştiren bu karışım haftada bir defa uygulanabilir.

Koltuk altı kokmalarına karşı piyasada satılan deodorantların yerine bir miktar sodayı koltuk altınıza sürerek, koltuk altındaki kötü kokudan arınabilirsiniz. Hem böylece deodorantların zararlı etkilerinden korunmuş, sodanın cildinize olan faydalarından yararlanmış olursunuz.

Sodanın nasır tedavisi için kullanımı ise, 4:1 oranında soda su karışımı yapılmalı ve ayaklar bu karışımın içinde bir miktar bekletilmelidir. Ellerinizi de soda ile yıkayarak daha yumuşak, saha genç ve çatlak problemi olmayan ellere kavuşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver