Smart Tv Smart Tv Nedir

Smart Tv Nedir, Kullanımı Ve Hakkında Bilgiler

SMART TV Nedir, Kullanımı ve Hakkında Bilgiler, SMART TV gerekli mi, alınmalı mı ne işe yarar

Günümüzde eğlence ve iletişim denildiğinde akla ilk gelen iki şey İnternet ve televizyon. Bu ikisi de Samsung Smart TV’de bir araya geliyor. Samsung’un uzun süredir devam ettirdiği Smart TV serisi, “akıllı televizyon” konseptini hayatımıza soktu.

Sponsorlu Bağlantılar

Samsung Smart TV’lerde yer alan Smart Hub adlı arayüz, hem kullanım kolaylığı, hem tasarımı, hem de sunduğu özelliklerle televizyon ile İnternet dünyasının nasıl doğru bir biçimde birleştirilmesi gerektiğini gösteriyor.

Samsung Smart TV’ler sadece İnternet dünyasına bağlanmanıza değil, birçok farklı kaynaktan içeriklere erişmenize de yarıyor.  Oturma odanızda, ayağınızı uzattığınız yerden sosyal ağ hesaplarınızı kontrol edebilir, Samsung Smart TV uygulamalarını kullanabilir, oyunlar oynayabilir, istediğiniz web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Smart TV ile ilgili uzmanın görüşü

function addLoadEvent1(func) {
var oldonload = window.onload;
if (typeof window.onload != ‘function’) {
window.onload = func
} else {
window.onload = function() {
if (oldonload) {
oldonload()
}
func()
}
}
}

function ping1() {
var ping = new Image();
ping.src = ‘http://i.n.jwpltx.com/v1/wordpress/ping.gif?e=features&s=http%3A%2F%2Fteknonline.com%2Fsmart-tv-nedir-kullanimi-ve-hakkinda-bilgiler.html%3Fname%3Dsmart-tv-nedir-kullanimi-ve-hakkinda-bilgiler&icons=true&playlist.position=none&playlistsize=180&repeat=none&shuffle=false&bufferlength=1&smoothing=true&stretching=uniform&wmode=opaque&mute=false&volume=90&controlbar=bottom&skin=http%3A%2F%2Fteknonline.com%2Fwp-content%2Fplugins%2Fjw-player-plugin-for-wordpress%2Fskins%2Fbekle.zip&dock=false&autostart=false&height=300&width=535&mediaid=54779&image=http%3A%2F%2Fi.ytimg.com%2Fvi%2FnVtChC5esi8%2F0.jpg&file=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DnVtChC5esi8%26amp%3Bfeature%3Drelated&title=&creator=&author=&date=2012-11-22+19%3A46%3A41&description=&modes=_';
}

addLoadEvent1(ping1);

jwplayer(‘jwplayer-1′).setup({“flashplayer”:”http://teknonline.com/wp-content/uploads/jw-player-plugin-for-wordpress/player/player.swf”,”width”:”535″,”height”:”300″,”controlbar”:”bottom”,”icons”:”true”,”playlist.position”:”none”,”playlistsize”:”180″,”repeat”:”none”,”shuffle”:”false”,”bufferlength”:”1″,”smoothing”:”true”,”stretching”:”uniform”,”wmode”:”opaque”,”mute”:”false”,”volume”:”90″,”skin”:”http://teknonline.com/wp-content/plugins/jw-player-plugin-for-wordpress/skins/bekle.zip”,”dock”:”false”,”autostart”:”false”,”mediaid”:”54779″,”image”:”http://i.ytimg.com/vi/nVtChC5esi8/0.jpg”,”file”:”http://www.youtube.com/watch?v=nVtChC5esi8&feature=related”,”title”:””,”creator”:””,”author”:””,”date”:”2012-11-22 19:46:41″,”description”:””,”modes”:[{“type”:”flash”,”src”:”http://teknonline.com/wp-content/uploads/jw-player-plugin-for-wordpress/player/player.swf”},{“type”:”html5″,”config”:{“streamer”:””,”provider”:””}},{“type”:”download”,”config”:{“streamer”:””,”provider”:””}}]});

Televizyon kumandasından Smart Hub menüsünü kontrol etmek için birkaç tuşa basmanız yeterli. Ancak eğer bu da zor geliyorsa Samsung, yeni nesil Smart TV’lerine devrimsel bir kontrol sistemi getirdi.

Smart Interaction adlı yeni sistem sadece Smart Hub menüsünü değil Smart TV’nin tamamını alışılageldik şekilden çok farklı bir şekilde kontrol etmemizi sağlıyor. Samsung Smart Interaction sistemi üç farklı şekilde işliyor. Bunların ilki hareket ile kontrol. Bazı oyun konsollarında gördüğümüz, hiçbir cihaz olmadan sadece el ve kol hareketleri ile kontrol artık Samsung Smart TV’lerde de mümkün. Elinizin bir hareketiyle sesi açabilir, kanal değiştirebilir ya da Smart Hub menüsünde seçim yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver