Siyatik Ağrısı, Siyatik Ağrısı Nasıl Tedavi Edilir, Siyatik Ağrısı Nedir

siyatik ağrısı tedavisi, siyatik ağrısı ve tedavisi, siyatik ağrısının tedavisi, siyatik hastalığı

Siyatik ağrısı nasıl geçer?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Ansızın ortaya çıkabilen, hayatı olumsuz etkileyen, kişiyi bedbaht yapan ve beden hareketlerini kısıtlayan bir ağrı olan siyatik, siyatik sinirlerinde oluşan bir ağrıdır. Siyatik, vücutta bulunan en uzun sinir mekanizmasıdır. Dördüncü ve beşinci bel omurlarından topuklara kadar uzanır.

 

Siyatik sinirlerinde meydana gelen ağrılar nedeniyle kişi oturmakta, kalkmakta ve uzanmakta zorluk çeker. Siyatik ağrıları çeken bir kişi yürüdüğü zaman kendini daha iyi hissedir. Aynı zamanda gerinme ve öksürme gibi ihtiyaçlarda da ağrının hafiflemesine yardımcı olur.

Siyatik ağrısı nedenleri ise, iki kıkırdak disklerin kayması, omurgada, dizlerde yada sinirlerde iltihaplanma ve zedelenme meydana gelmesidir. Siyatik ağrısı tedavisinde ilk aşama bol bol istirahattir. Düz ve sert yatakta alçak yastık kullanarak istirahat edilmelidir.

 

Siyatik Tedavisi

 

Tedavide ilk aşama yatak istirahati olduğunu az önce söylemiştik. Bu tedavide olumlu aşama kaydetmek istiyorsanız, istirahat etmeye önem vermelisiniz. Ayrıca akupunktur tedavisi de siyatik ağrısını geçirir. Egzersizler, kaş gevşetici ilaçlar, ışın ve masaj terapisi, sıcak banyo ve kaplıcalar siyatiği tedavi eder.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver