Siyatik Ağrısı Nasıl Geçer, Siyatik Ağrısı Nasıl Tedavi Edilir, Siyatik Ağrısı Tedavisi

siyatik ağrısının tedavisi, siyatik nasıl geçer, siyatik nasıl iyileşir, siyatik tedavi yolları

Siyatik nasıl tedavi edilir?

Hareket etmenin, öksürmenin, hapşırmanın, düz bir şekilde yatmanın, öne doğru eğilmenin, dizleri bükmenin acı verici olduğu bir hastalık olan siyatik, spinal stenoz, enfeksiyon kapma, leğen kemiği ve uyluk kemiği kırıkları ya da tümörlerden husule gelmektedir. Bu sorunlardan kaynaklı olarak ortaya çıkan siyatik tedavi edilmediği müddetçe hastanın hareketleri kısıtlanacak ve ağrıları daha da artarak yaşam kalitesi iyice bozulacaktır. Peki siyatik tedavisi nasıl yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Siyatik tedavisi

Siyatik bazı hastalarda kendi kendine iyileşme gösteren bir hastalıktır. Yaklaşık olarak 4 hafta içinde siyatik ağrısı hiçbir şekilde tedavi metoduna gerek duymaksızın kendiliğinden geçmektedir. hap Hastaların %5′i ile %10′u ameliyatla tedavi edilmektedir. Kısacası diyebiliriz ki siyatik ağrısı çekenlerin çok az bir kısmı ameliyatla tedaviye alınır.

Siyatik sorunu yaşayan hastalara ağrılarını hafifletmek için birkaç ilaç kullanımı önerilir. Bu ilaçları kullanmanın yanı sıra istirahat da tedaviye ek seçenek olarak önerilir. Aynı zamanda iltihaplanma sorununun önüne geçmek içinde iltihap önleyici ilaçlar tavsiye edilir. 3 günün istirahatten sonra hasta daha fazla yatmayacak ve yavaşça hareket etmeye başlayacaktır. Önerilen süreden daha uzun süre istirahat etmek hastalığı olumsuz etkiler.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver