Siyatiğin Belirtileri, Siyatiğin Belirtisi Nedir, Siyatik Ağrısı Belirtileri

siyatik ağrısının belirtileri, siyatik belirtileri, siyatik belirtileri neler, siyatik hastalığı şikayetleri

Siyatik belirtileri nelerdir?

İnsan vücudunun en uzun sinir sistemi olan siyatik sinirleri, bir takım hususların etkisinde kalarak bazen hafif bazen de şiddetli ağrılara sebep olması siyatik ağrısı dediğimiz sorun ortaya çıkar. Siyatik belirtileri çoğu kez kendini şiddetli bir şekilde hissettirir. Uzman hekimler siyatik şikayeti olanların muhakkak tedavi için sağlık kuruluşlarına başvurmasını önermekteler.

Sponsorlu Bağlantılar

Siyatik belirtileri

Siyatiğin en önemli belirtisi ağrıdır. Bu ağrı alt omurgalardan itibaren başlar, kalçaya kadar uzanır ve bacağın he arka hem de yan bölesine inerek oradan da atak ve ayak parmaklarına geçer. Böyle bir ağrı hissi duyduğunuz zaman bunun siyatik ağrısı olduğunu anlamalısınız. Siyatik hastalığının özelliği sırtın alt kısmı, kalça ve bacak bölgesinde tek taraflı olarak husule gelen uyuşukluk hissidir. Kimilerinin karıncalanma olarak da tabir ettiği bu uyuşukluk aynı zamanda ağrı olarak da hissedilebilir.

Siyatik belirtilerinin ortaya çıktığı durumlarda hastanın fiziksel aktivitesi kısıtlanır. Çünkü yaptığı her hareket ona acı verir. Öksürme, hapşırma, hareket etme ve düz bir şekilde yatma zorlaşabilir. Bunların yanı sıra öne doğru eğilmek, dizleri bükmek, kalçaları esnetmek siyatik sinirlerinin çekilmesine sebep olduğu için siyatik belirtileri daha şiddetli bir şekilde hissedilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver