Siyah Pirinç Faydaları, Siyah Pirinç Faydası, Siyah Pirinç Neye İyi Gelir

siyah pirinç ve faydası, siyah pirinç yararları, siyah pirincin faydaları, siyah pirincin sağlığa faydaları

Siyah pirincin faydaları nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Siyah pirincin faydalarının neler olduğunu, hangi hastalıklara iyi geldiğini ve ne tür sağlık problemlerine karşı vücudumuzu kuvvetlendirdiği bilim insanlarının yapmış olduğu araştırmalarda ortaya çıktı. Amerika’nın güney kesimlerinde yetiştirilen siyah pirincin faydalarını Louisiana Devlet Üniversitesi tarafından yürütülen araştırmanın ekibindeki Doktor Zhimin Xu açıklıyor:

Doktor Zhimin Xu ve ekibinin yapmış oldukları ilmi araştırmaya göre siyah pirinç antioksidan bakımından çok zengin bir gıda. Siyah pirincin antioksidandan zengin olması kalp hastalıklarına ve kansere karşı koruyucu olduğunu göstermektedir. Aynı zamanda hem antioksidan hem de E vitamini içermesi ile yaşlanmayı da geciktirmektedir.

Siyah pirincin şeker oranı da düşük üstelik. Bu ürün bilim adamlarına göre vücuttaki zararlı molekülleri de temizlemektedir. Eski zamanlarda hükümdarların sofralarını süsleyen siyah pirinç yeni yeni popülerliğini kazanmış ve kullanımı yaygınlaşmıştır. Siyah pirincin yararları arasında en önemlisi ise kansere ve kansere yol açan DNA bozulmasını önleyebilmesidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver