Siyah Noktalar Nasıl Geçer, Siyah Noktalar Nasıl Gider, Siyah Noktalar Nasıl Giderilir

siyah noktalar nasıl sıkılır, siyah noktalar nasıl temizlenmeli, siyah noktaları nasıl temizlemek gerekir, siyah noktaları temizleme

Siyah noktalar nasıl temizlenir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Ciltte meydana gelen olumsuzluklardan birisi olan siyah noktalar, yüz güzelliğine de gölde düşürmekte. Cildine gerektiği önemi göstermeyen ve cilt temizliğine dikkat etmeyenler siyah nokta sorunları ile baş başa kalırlar. Cilt gözeneklerinin kapanmasına neden olan ve cildin oksijen almasını önleyen siyah noktaları nasıl temizlemek gerekir?

 

Ciltte meydana gelen problemlerin en büyük sebebi, cildin temiz tutulmasıdır. Temiz tutulmayan cilt gözeneklerinden yağlar çıkar. Bu yağlar kirleri tutarak cilde hapseder. Bu esnada vücut kendiliğinden siyah bir boya maddesi salgılar ve böylece siyah noktalar oluşmuş olur.

Güzellik uzmanları, siyah noktaları temizlemek için düzenli olarak sabah-akşam yüzü yıkamayı önermekteler. Yüzümüzü yıkamak için uzmanların önerisi saf su. Cilt temizliğine gereken önem verilir ise siyah noktalar zamanla kendiliğinden yok olacaktır.

Ayrıca siyah noktaları temizlemek için; buhar banyosu ve peeling  de yapılabilir. Cildi nemlendirmek, temiz tutmak ve bakımını iyi yapmak siyah noktaların oluşumunu önler.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver