Sivrisinek Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Sivrisinek Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Sivrisinek anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sivrisinek Nedir, Sivrisinek Ne Anlama Gelir, Sivrisinek Ne Demektir, Sivrisinek Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sivrisinek ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sivrisinek Anlamı

Sivrisinek Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Çift kanatlılar (Diptera) takımının, sivrisinekler (Culicidae) familyasındaki yaklaşık 2500 böcek türünün ortak adı. Birçok omurgalı türünün kanını emerek beslenirler. Bazı türleri bitkisel besinler alır. Sivrisinek tarafından kan emilen yerlerde kaşıntılar meydana gelir. Kimi sivrisinek türleri, plâsmodium taşıyarak sıtma gibi birçok hastalığın bulaşmasına neden olurlar. Kan emen türlerde, yalnızca dişiler kan emer, erkekleri su ya da bitki öz suyuyla yetinirler. Aç dişi, konukçunun çıplak yerine konar, hortumuyla delebileceği yeri tespit eder ve sokucu ağız parçalarıyla bu kısmı deler. Sıcaklık, koku, tat ve dokunma duyu organları, deri altındaki kılcal damarların sık olduğu yerleri saptamada önemli rol oynar. Dünyanın her yerine dağılmışlardır.

Konu ile ilgili aramalar: Sivrisinek Nedir Sivrisinek ödev ara Sivrisinek kelime anlamı Sivrisinek sözlükte ara Sivrisinek ansiklopedi bilgi bankası ara Sivrisinek ne demek Sivrisinek neye denir

Sivrisinek ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver