Sivilcelere ve Cilt Lekelerine Domates Maskesi Nasıl Hazırlanır Yapılışı Cilt Gençleştirmek İçin

domates maskesi cilt lekeleri

domates maskesi cilt lekeleri

Sponsorlu Bağlantılar

Domatesin sağlığa olan faydaları yanında cilde olan yararları ve cilt bakımı güzellik için kullanımı da önemlidir. Domates özellikle cilt lekeleri için bitkisel çözüm kürü arayanların imdadına koşuyor ve cilt lekelerine doğal çözümler sunuyor. Domates gerçekten sağlık ve güzellik için herkesin muhakkak faydalanması gereken bir besindir. Domatesin faydaları arasında bağışıklık sistemini güçlendirmesi, cildi gençleştirmesi ve güzelleştirmesi, yaşlanmaya bitkisel çözüm olması ve vücudun direncini artırması sayılabilir.

Domatesin sağlığa faydası bakımından en önemli özelliği, domateste bolca bulunan likopen isimli bitkisel enzimdir. Likopen enzimi aynı zamanda yeryüzünde bilinen en etkili antioksidan olarak ta kabul edilmektedir. Domatesin kullanımı diğer sebzelere nazaran bir miktar daha fark içermektedir. Domates diğer sebzeler gibi pişirilmeyle besin değerini kaybetmez, tam tersine domates ne kadar çok pişirilirse besleyici özelliği o denli fazlalaşmaktadır. Domatesin faydalarının en fazla şekilde vücut tarafından faydalanılabilmesi için zeytin yağı ile birlikte tüketilmesi gerekmektedir.

Domatesin Cilde Faydaları Nelerdir?
Domates cilt sağlığı açısından son derece yararları olan bir yiyecektir. Domatesin faydaları bakımından önemli bir özelliği kırışıklıklara ve ciltteki yaşlanma çizgilerine doğal kesin çözüm olmasıdır. Cilt hücrelerinin yaşlanmasında önemli bir rol oynayan cilt hücrelerini birbirine bağlayan bağ dokunun onarılmasına yardımcı olarak cildin kolajen dokusundaki bağları kuvvetlendirir ve ciltte güneş ışınlarının oluşturduğu cilt lekeleri, cilt kırışıklıkları ve ciltteki hasarlarını önler. Domates böcek zehirlenmelerine, arı sokmasında, deriye diken cam vb maddelerin batığı, nasır ve siğil tedavisi, sarılık bitkisel kürü, ciltte oluşan güneş lekeleri ve güneş yanıkları gibi değişik bir takım cilt hastalıkları tedavisi için kullanılmaktadır. Domates aynı zamanda ciltteki nemi korumak ve nem dengesini sağlamak için de kullanılabilecek doğal cilt nemlendirici bir bitkidir.

Kışın veya yazın Günde 1 domates veya 1 kaşık salça tüketmek 8 bardak Su içmek kadar yararlıdır.

Sivilcelere Domates Maskesi:

Sivilceli ve özellikle yağlı ciltleri olan kişiler için domates maskesi sivilcelere tam anlamıyla bitkisel çözüm sunmaktadır. Sivilcelere neden olan ciltteki siyah noktalar (komedonlar) siyah noktalar ve akne lekeleri için hızlı bir iyileşme sürecine yardım olmaktadır. Ayrıca yağlı ciltli kişilerde fazla salgılanan sebum maddesinin salgısını kısıtlar ve cildin daha az yağlanmasına katkı sağlar. Cilt soyucu peeling etkisi ile özellikle doğal peeling kürü arayanların bitkisel formülü olarak bilinir.

Özellikle sivilce başlangıcı için domates salçası cilde iyi gelmektedir. Yüzünüzde bir sivilce mi başlıyor? Hemen üzerine biraz domates salçası sürün. Ağrısı geçer ve hızla iyileşir. Domates maskelerini ne şekilde uyguladığınız çok da önemli değildir.

Domatesi ortadan kesip yüzünüze sürebileceğiniz gibi, rendeleyebilir yahut 1 kaşık dolusu domates püresi veya salça kullanabilirsiniz. Ardından 10-15 Dakika kadar bekleyin ki, Domatesin özü cildinize iyice nüfuz etsin.

Cilt Lekelerine Domates Maskesi

Sonra bir dilim domatesle hafifçe yüzünüzü ovun. Çünkü domates hafif bir peeling’e de yardımcı olur. Süre dolunca, yüzünüzü ılık su ile hafifçe yıkayın. Yüzünüzdeki belli belirsiz domates kalıntıları cildinizin PH’ını dengelemeye devam eder. Cildiniz kuruysa, domatesin içine biraz zeytinyağı karıştırın. Yine aynı şekilde 10-15 dakika bekleyin ve sonra yüzünüzü ılık Suyla yıkayın.

Cilt Gençleştirmek İçin Bitkisel Çözüm: Domates Maskesi

Domates maskesi yaptığınızda cildinizde tatlı bir kıpırtı duyabilirsiniz. Ancak bu yanmaya dönüşürse hemen yıkayın. Çünkü bazı insanların Domatese karşı alerjisi vardır. Domates maskesi antiaging bir mucize gibidir.
Ben tüm hastalarıma 25 yaşından itibaren bu uygulamaya başlamalarını öneriyorum. Çok yakında her yerde domates kremleri veya peeling’leriyle karşılaşırsanız hiç şaşırmayın!

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver