Sivilceler Nasıl Geçer-Evde Sivilce Tedavisi Hakkında Bilgi

Aşağıda Sivilceler Nasıl Geçer-Evde Sivilce Tedavisi ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sivilceler Nasıl Geçer-Evde Sivilce Tedavisi
sivilceler nasıl geçer

sivilceler nasıl geçer

Sivilceler insanların güzelliğini gölgeleyen bir sorundur ve sivilce sorununu geçirmek için günümüzde adeta devasa bir sektör oluşmuş durumda. Her gün eczane raflarında satışa sunulan binlerce sivilce tedavisinde kullanılan sivilce kremleri, akne iyileştirici solüsyonlar tüketiciler tarafından satın alınıyor.  Sivilceleri iyileştirmek için kullanılan bu ürünlerin bazıları gerçekten işe yararken bazıları ise akne şikayetlerinin daha da kötüleşmesine neden olabiliyor. Tabi ki bir de evde sivilce tedavisi için uygulanabilecek bazı yöntemler ve ipuçları ile sivilce sorununu önemli ölçüde giderebilirsiniz.

Sivilceler nasıl geçer sorusuna verilebilecek en önemli yanıt , durumu kendi elimizle daha da kötüleştirmeden işi oluruna bırakmak olabilir. Unutmayın ki bizleri asıl rahatsız eden şey, yüzde çıkan sivileceler değil, bu sivilcelerin kaşınması sıkılması veya yolunması nedeniyle deride oluşan kalıcı tahribat neticesinde görülen sivilce lekeleridir. Bu lekeler yüzeysel cilt lekeleri olabileceği gibi derinin kollajen tabakasındaki hasar nedeniyle ciltte görülen oyuklar ve çukurlar biçiminde de olabilmektedir. Kısacası sivilceleri kaşımak veya akneler ile oynamak bu cilt hastalığına muzdarip birisinin izleyeceği en kötü sivilce geçirme yolu olacaktır.

Yağlı ciltli kişilerde görülen sivilcelerin temel nedeni, kıl köklerinde üretilen sebum isimli yağlı maddenin cilt gözeneklerini tıkaması ve bu gözenekler içerisinde sivilcelere neden olan mikropların üremesine uygun ortam sağlamasıdır. Bundan dolayıdır ki cildin gözeneklerinin tıkanmasına neden olan sebum maddesinin temizlenmesine yardım eden özel solüsyonlar ve sabunlar oldukça işe yaramaktadır. Diğer yandan limon suyu, elma sirkesi, gül suyu gibi yağ sökücü etkisi olan doğal çözümler de sivilcelere iyi gelmektedir. Özellikle akşamları yatmadan evvel gül suyu veya limon suyu ile yapılacak cilt temizliği ciltteki sivilcelere neden olan gözeneklerin açılmasına yardımcı olacaktır.

Stres te sivilcelerin nedenleri arasında önemli bir yere sahiptir. Özellikle ergenlik döneminde insan hayatını oldukça derinden etkileyen sınavlar ister istemez gençlerde strese neden olmakta ve sınav kaygısı adını verdiğimiz bu stres çeşidi, bedenimizin bağışıklık sistemini zayıflatarak sivilce sorununa sebep olan bakterilerin üremesine uygun ortam sağlamaktadır. Bu noktada stresle mücadele anlamında yapılabilecek her türlü aktivite, meditasyon veya egzersiz, sivilce sorununun da zamanla ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. Genç ya da yaşlı herkese bu manada, bir spor aktivitesi ile iştigal etmelerini, bir hobi edinmelerini veya günün belirli bir zamanını kendilerini rahatlatacak bir takım aktivitelere ayırmalarını uzmanlar tavsiye ediyorlar.

Kadınlarda görülen sivilce şikayetlerinin temelinde daha çok adet dönemi, menopoz, hamilelik gibi kadınların bedenlerinde bir takım hormon değişimlerine neden olan etkenler yatmaktadır. Bu noktada yapılabilecek şeyler arasında başlıcası, sivilcelere neden olan hormon etkenini tespit ederek doktor kontrolünde bu dengesizliklerin iyileşmelerine olanak sağlayacak bir tedavi sürecine girmeleridir.  Ayrıca kadınlarda yoğun makyaj ciltteki gözeneklerin tıkanmasına neden olabilmekte ve bu yönüyle de sivile oluşumuna neden olabilmektedir. O nedenle işi gereği yoğun makyaj yapmak zorunda olan hanımların cildi temizleyen özel cilt bakım ürünleri ile en azından akşamları eve gelindiğinde cildi temizlemeleri gerekmektedir.

Beslenme alışkanlıklarının da sivilcelere neden olduğu bilinmektedir. Bu manada özellikle az yağ içeren ve yüksek oranda diyet fiberi yapısına sahip sebzeler ve meyvelerin sivilceleri azaltmada etkisinin büyük olduğu bilinen bir gerçektir. Beslenme ile alakalı bir diğer husus ta yağlı yiyeceklerin, çikolatanın sivilceleri azdırdığıdır. Bu nedenle diyet programınızda bu tür yiyeceklere yer verilmemesi gerekebilir.

Sivilceleri tedavi etmek kesinlikle kolay bir şey değildir. Sivilce tedavisi, sonuçları kesin olmayan ve oldukça uzun süre alabilen zahmetli bir süreçtir. Bu nedenle sivilceleri geçirmek için belki de bizlere en fazla lazım olacak olan şey, sabırlı olmaktır. Bir türlü geçmeyen sivilce şikayetiniz varsa kronikleşmiş bu durumun elbette sonunun olacağını bilmeniz gerekir. Çevrenize bakarsanız 30 lu yaşları geçip te sivilce sorunu yaşayan hemen hiç kimsenin olmadığını göreceksiniz. Bu noktada sabır eden ve bu süre zarfında sivilceleriyle oynamayanlar elbette en kazançlı olanlar olacaklardır.

Ahmet Maranki Ergenlik Sivilcelerine Doğal Bitkisel Çözüm Video İzle

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver