Sivilceler İçin Yoğurt Maskesi ve Kürü-Sivilcelere Doğal Çözüm Hakkında Bilgi

Aşağıda Sivilceler İçin Yoğurt Maskesi ve Kürü-Sivilcelere Doğal Çözüm ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sivilceler İçin Yoğurt Maskesi ve Kürü-Sivilcelere Doğal Çözüm

Diğer bir çok doğal sivilce tedavisi yöntemi gibi, yoğurt ta sivilceleri iyi etmek için kullanılan bir doğal tedavi yoludur. Yoğurt, sivilce tedavisi için kullanılabilen en etkili, basit bitkisel ve doğal tedavi yöntemidir. Yoğurt, bir besin maddesi olarak bir çok doğal antibiyotik maddeleri, önemli vitaminleri ve mineralleri barındırır. Cilde sürüldüğünde bu değerli besinler cildi besler ve kıl köklerindeki bakterileri öldürücü etki yapar. Zaten sivilcelere neden olanlar da bu kıl köklerindeki bakterilerdir.

Yoğurt Nasıl Yapılır?

Yoğurt Maskesi

Yoğurt Maskesi

Yoğurt, sütün bakterilerle fermantasyonu yani mayalanması ile elde edilmektedir. Fermantasyon sürecinde maya bakterileri sütü yoğurda dönüştürmektedir. bu bakteriler faydalı bakteriler olup herhangi bir hastalık yapıcı özellik taşımamaktadırlar. Kimyasal açıdan bakıldığında sütteki laktoz enzimi yoğurtta laktik aside dönüşmektedir. Bu nedenle laktoz intöleransı olan kişilerin süt yerine yoğurt tüketmesi önerilmektedir.

Yoğurt Sivilelere Nasıl İyi Gelir-Yoğurtla Sivilce Tedavisi

➢ Yoğurt, laktik asit taşıdığından dolayı sivilceleri kurutmakta ve sivilce oluşumuna neden olan bakterileri öldürmektedir. Diğer yandan sütteki laktoz maddesi bağırsaklarda ve sindirim sisteminde bir takım rahatsızlıklara yol açmakta ve bu rahatsızlıklar da deri altında bakterilere üreme olanağı sağlıyan sebum maddesinin gereğinden fazla üretilmesine neden olmaktadır. O nedenle sivilce sorunu olanlarda süt tüketimi pek tavsiye edilmez. Bunun yerine laktoz içermeyen yoğurt yemeleri sivilceleri tedavi edici etki oluşturacaktır.
➢ Yoğurtta bulunan faydalı bakterilerin sivilceleri azdırdığına dair yanlış bir kanaat te mevcuttur. Bunun tam aksine yoğurt sivilcelere doğal çözüm olanağı sunmaktadır. Yoğurdu hem yemek hem de yüze maske biçiminde uygulamak sivilceleri geçirmek için faydalı bir doğal yöntemdir.

➢ Yogurt maskeleri sadece sivilceler için değil, yüzdeki siyah noktalar için de tedavi edici nitelik taşımaktadır.

➢Yoğurt, maske şeklinde sivilce olan yüze ve bedenin diğer sivilceleri ve diğer cilt rahatsızlıklarını tedavi ederken aynı zamanda cilt lekeleri ve ciltteki kırışıkları iyileştirmek için de gerekli olan çinko, D vitamini, E vitamini gibi değerli besin maddelerini de cilde sağlamaktadır.  Ayrıca saç dökülmesi şikayeti olanlar için de saçların günlük oksijen ihtiyacını arttırıcı ve saçlardaki kan dolaşımını hızlandırıcı etkileri ile saç dökülmesine doğal çözüm olanağı sunmaktadır.

Yoğurt Maskesi Nasıl Yapılır ve Uygulanır

Yoğurdu cilde maske olarak uygulamak için öyle karmaşık formüllere hiç gerek yok. Yoğurdu yüzünüze veya sivilce, saç dökülmesi gibi cilt rahatsızlıklarının olduğu bölgelere süreceksiniz. 20 dakika kadar bekleyip yüzünüzü durulayacaksınız. Ancak yoğurdun besleyici özelliğini arttırmak için yoğurt içerisine meyve yağları, elma sirkesi, bal polen tozu, buğday özeü ruşeym gibi faydalı mineralleri ve amino asitleri bolca barındıran besin maddeleri de eklemeniz elbette faydalı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver