Sivilceler için Kil Maskesi-Sivilcelere Maske ile Kesin Çözüm Hakkında Bilgi

Aşağıda Sivilceler için Kil Maskesi-Sivilcelere Maske ile Kesin Çözüm ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sivilceler için Kil Maskesi-Sivilcelere Maske ile Kesin Çözüm
kil maskesi sivilce tedavisi

kil maskesi sivilce tedavisi

Kil yapışkan bir toprak çeşidi olarak bilinir. Balçık olarak ta bilinen kil, taşıdığı mineral madde zenginliği ile cilt bakımında kullanılan ve özellikle sivilceler, cilt lekeleri, ciltteki kırışmalar, cilt ve yüz sarkmaları gibi oldukça sık karşılaşılan cilt sorunlarına bitkisel çözüm kürleri sunmaktadır. Bir çok kişinin asıl merak ettiği konu ise sivilcelere kil maskesi nasıl yapılır ve uygulanır sorusudur. Şimdi yazımızın ilerleyen kısımlarında kilo maskesi ile sivilceler nasıl geçer sorusuna yanıt verelim ve sivilce tedavisinde kil maskesinin kullanımı nı sizlerle paylaşalım.

Suna Dumankaya Sivilceler İçin Kil Maskesi

 

Suna Dumankayanın sivilce için tavsiye ettiği maske tarifini veriyoruz. Bu maske tarifi normal ciltler için olup, hassas ciltlere uygulanmaması gerekir.

Sivilce Maskesi için gerekenler

1 çay kaşığı susam yağı,
3 damla limon suyu,
1 çorba kaşığı kil,
Yarım domates.
Malzemeleri temiz bir kapta bir güzel karıştırıp krem kıvamına getirinceye kadar karıştırıyoruz. Maskeyi cildimize uygulayıp 15-20 dakika kadar bekliyoruz. Sonra ılık su ile durulayacağız.

Sivilce tedavisi için tüm bitkisel çözüm önerilerimiz: Sivilce tedavisi

Kil zengin içeriği ile cildi besliyor.

Kil maskeleri:

1 avuç kili 2 çorba kaşığı ılık su ve birkaç damla zeytinyağı ile sulandırıp, göz çevresi hariç tüm yüzünüze ve boynunuza sürün. Eğer cildiniz yağlı ise karışıma birkaç damla limon suyu ilave edin. Eğer kuru ise bir tatlı kaşığı bal ekleyip karıştırın. 5 dakika bekleyip ılık su ile durulayın.

Üç yemek kaşığı kil, üç kaşık su ile karıştırılır,üzerine üç damla limon suyu ile üç damla zeytinyağı damlatılır. Bu karışım sıcak sıcak yüze sürülür. Bu maske‘yi yüze uygularken göz çevresi ve dudaklara sürmemeye özen gösterin. Maske cilt üzerinde kuruyuncaya kadar bekletilir, kuruyan maske ılık su veya ılık limonlu su ile temizlenir.

Neutrogena markalı akne maskesi kil bazlı. Günde yirmi dakika uygulanıyor. Kil Maskesi, cilt yüzeyindeki ve gözenek içindeki bakterileri öldürüyor ve cilt üzerindeki aşırı yağlanmayı önlüyor. Cildi tahriş eden yağı ve bunların yağ asitlerini emiyor. Böylece akneyi azaltıyor. Sadece yüzde değil, sırt, kol, dekolte gibi vücudun diğer bölümlerindeki akneler için de kullanılabiliyor. Sadece ergenler değil, yetişkinler de kil maskesinden yararlanabiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver