Sivilceler İçin Kil Maskesi Kaç Günde Bir Yapılır-Sivilcelere Kil Maskesinin Faydaları Kullanımı Hakkında Bilgi

Aşağıda Sivilceler İçin Kil Maskesi Kaç Günde Bir Yapılır-Sivilcelere Kil Maskesinin Faydaları Kullanımı ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sivilceler İçin Kil Maskesi Kaç Günde Bir Yapılır-Sivilcelere Kil Maskesinin Faydaları Kullanımı

Kil maskesi için farklı tarifler var. Ama birbirlerine benziyorlar. Sivilce ve akne tedavisi için yüz maskesi arayanlar için kil maskesi tavsiye ediliyor.

Kil zengin içeriği ile cildi besliyor. Kil maskesi için 1 avuç kili 2 çorba kaşığı ılık su ve birkaç damla zeytinyağı ile sulandırıp, göz çevresi hariç tüm yüzünüze ve boynunuza sürün. Eğer cildiniz yağlı ise karışıma birkaç damla limon suyu ilave edin. Eğer kuru ise bir tatlı kaşığı bal ekleyip karıştırın. 5 dakika bekleyip ılık su ile durulayın.

Üç yemek kaşığı kil, üç kaşık su ile karıştırılır,üzerine üç damla limon suyu ile üç damla zeytinyağı damlatılır. Bu karışım sıcak sıcak yüze sürülür. Bu maske‘yi yüze uygularken göz çevresi ve dudaklara sürmemeye özen gösterin. Maske cilt üzerinde kuruyuncaya kadar bekletilir, kuruyan maske ılık su veya ılık limonlu su ile temizlenir.

Neutrogena markalı akne maskesi kil bazlı. Günde yirmi dakika uygulanıyor. Kil Maskesi, cilt yüzeyindeki ve gözenek içindeki bakterileri öldürüyor ve cilt üzerindeki aşırı yağlanmayı önlüyor. Cildi tahriş eden yağı ve bunların yağ asitlerini emiyor. Böylece akneyi azaltıyor. Sadece yüzde değil, sırt, kol, dekolte gibi vücudun diğer bölümlerindeki akneler için de kullanılabiliyor. Sadece ergenler değil, yetişkinler de kil maskesinden yararlanabiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver