Sivilce Lekesi Tedavisi

Etiketler : akne,akne sivilce,akne ve sivilce,akneler ve sivilce,akneler,akne hakkında,akne sivilcelerhakkında,sivilce,sivilceler,akne kürü,akne maskesi,akne ilacı,akne ilaç,akne sivilce tedavisi,akne sivilce tedavisi,aknebitkisel,sivilce bitkisel,akne ve sivilce bitkisel yöntem,akne için,akneler ve sivilceler için,maranki sivilce,marankiakne,saraçoğlu akne kürü,akne kürleri,sivilcelere karşı bitkisel,hakkında,bilgiler,içeriği.

 Sivilceler patladıktan sonra veya kuruduktan sonra içindeki iltihabın cildin altına akarak lekelere yol açabilir.Sivilce lekeleri tedavisi hakkındaki makalemiz aşağıda yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Aknelere ve Sivilcelere Karşı Ürünlerimizin Olduğu Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız..

Ergenlik Sivilcesi – Akne Maskesi 

  • 1 tatlı kaşığı kuru maya
  • 1 aspirin (öğütülmüş)
  • 1 çay kaşığı oksijenli su
  • Tüm malzemeleri karıştırın. 1 hafta her gün sivilceli bölgenizi bu karışımla yıkayın. 30 dakika bekletin. Yıkayın.

Sivilce Lekeleri 

Gece yatmadan önce cildinizi temizleyin. Yarım limonun suyunu sıkın. Yüzünüze sürün. Sabah 1 tatlı kaşığı pak maya, 1 adet aspirini un haline getirin, içine 1 tatlı kaşığı oksijenli su koyup boza kıvamına gelince yüzünüze sürün. 20 dakkika bekletip yıkayın.

1 çay bardağı taze bakla içini haşlayıp ezin. 1 çorba kaşığı badem yağını ekleyip karıştırın. Ardından cildinize sürüp 20 dakika bekletin. Ilık suyla temizleyin. Bu karışımı haftada 1 gün tekrarlayın.

Bir yumurta akını, bir çay kaşığı limon suyunu ve aynı ölçüde balı, iki yemek kaşığı pastane mayası ile karıştırın. 20 dakika cildinizde bekletip yıkayın.

Sivilce oluşumu ve lekeleri 

  • 1 tatlı kaşığı kadar beyaz kil,
  • 1 tatlı kaşığı kadar kayısı yağı ( aktarlardan kolaylıkla bulabilirsiniz ),
  • 2 yemek kaşığı elma sirkesi,

Malzemelerimizin tümünü cam kasede karıştırıyoruz. Akışkan bir kıvamı tutturunca cildinizdeki sivilce oluşan yadasivilce lekelerinin bulunduğu bölgeye sürüp nemli bir tülbent örterek 20 dakika kadar bekleyin. 20 dakika sonra yüzünüzü yıkayın hepsi bu kadar. İnşallah bu sefer sivilcelerden ve sivilce lekelerinden kurtulursunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver