Sivilce İzleri İçin, Sivilce İzleri İçin Doğal Maske, Sivilce İzleri İçin İlaç

sivilce izleri nasıl yok edilir, sivilce izlerine bitkisel çözüm, sivilce izlerine bitkisel tedavi, sivilce izlerine çözüm

Sivilce izleri nasıl geçer?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Vücudumuzun herhangi bir yerinde sivilce çıktığı zaman ellerimiz durmaz ya sıkar yada kopartırız. Bu yüzden ergenlik döneminde yada sıkıntıdan çıkan sivilcelerin iz bırakmasının sebebi bizleriz. Sivilceler geçse bile arkalarında iz bırakırlar. Sivilce izleri ise, güzelliğimize gölge düşüren ve bizi bedbaht eden bir cilt sorunudur.

 

Sivilce izlerinden en çok yakınanlar ise, gençler olur. Güzelliklerinin tadını çıkartan gençler, daha çok taze olan ciltlerinin bu tür sorunlar yaşamasını istemezler. Sivilce izleri sorunu yaşayan herkes için, bu izlerden kurtulmalarını sağlayacak yöntemleri bu makalemizde paylaşıyoruz. Sivilce izlerine doğal çözümler nelerdir sorusuna cevap aramaya çalışacağız.

Öncelikle makelemizin başında bahsettiğimiz gibi, kesinlikle sivilcelerinizi yolmayın, kanatmayın ve sivilcelerinizle oynamayın.

Sivilce oluşumlarını önlemek için yağlı besinlerden ve kızartma türlerinden uzak durun. Sağlıklı beslenmek her sorunu önlediği gibi sivilcelerin çıkmasını da önlemektedir. Bol bol su tüketerek, sebze ağırlıklı beslenmeli ve ara öğünlerde meyve yemelisiniz. Meyveler cildinizi yenilemede oldukça başarılıdır. Ayrıca limon suyu da cildinizi yeniler.

Sivilce izleri için ilaç da kullanabilirsiniz. Eczanelerden doktorunuza danışarak cildinize uygun olan ilaçları alıp, kullanabilirsiniz. Sivilce izlerinin olduğu bölgeye bu ilacı sürerek kısa zamanda olumlu sonuçlara ulaşmak mümkün.

Karbondioksit lazer ve erbiyum lazer yöntemleri ile de sivilce izlerine lazer tedavisi uygulanmaktadır. Bu yöntemlerle derin sivilce izleri üzerinde başarılar sonuçlara ulaşılmaktadır.

Sivilce izlerine bitkisel tedavi yöntemleri ile çare bulmak için kuşburnu çekirdeği yağı önerilmektedir. Kuşburnu çekirdeği yağını günde iki kez sorunlu bölgeye sürün.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver