siteye google konum ekleme Siteye harita ekleme web sitesine yol tarifi ekleme

Etiketler: Siteye adres konumu ekleme, Siteye google harita ekleme

Web Siteye Google Yol Haritası Ekleme Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Web Siteye Google Yol Haritası Ekleme

Özellikle web tasarımcıların sıkça başvurdukları bir yoldur. Devletin iş yerlerine zorunlu hale getirdiği web site adresi zorunluluğunun ardından bir ihtiyaç doğdu. İşyerlerinin haritadan yerini göstererek kolayca bulunmasını sağlayabilirsiniz. Çok fazla aranan ve bir çok kişinin yol haritası nasıl ekleyeceği konusuna değinmek istedik. Yapmanız gereken şey oldukça basit, maps.google.com web adresine giriyorsunuz ve işyeri veya haritada görünmesini istediğiniz yeri buluyorsunuz.

Haritada göstermek istediğiniz yere geldikten sonra yapmanız gereken şey, tam olarak göstermek istediğiniz yere fare (mause) imlecini getiriyorsunuz ve sağ tık yapıyorsunuz ve en altta bulunan “What’s Here?” tıklıyorsunuz. Otomatik olarak OK işareti artık istediğiniz yeri gösterecektir.

Artık Google Haritanın siteniz için size verdiği iframe kodunu sitenize ekleyebilirsiniz. Bu kodu ekleyebilmek için bağlantı linkine tıklayıp iframe kodunu alabilirsiniz. İframe kodu içerisine “View Larger Map” şeklinde bir bağlantı verilmiş dilerseniz bu linki kaldırabilirsiniz. İframe kodunu aldıktan sonra web sitenizin görünmesini istediğiniz yerine yapıştırabilirsiniz. Haritanın boyutunu ayarlamak içinse iframe kodu içerisinde bulunan width=”425″ height=”350″ değerlerini kendi isteğinize göre ayarlayınız.

Bu adımları yapmak sadece birkaç dakikanızı alacaktır. Harita sayesinde müşterileriniz veya tarif etmek istediğiniz yerin adreslerini kolaylıkla bulabilir ve adrese erişimi kolaylaştırmış olursunuz. Google’nin bu ücretsiz uygulaması sayesinde müşteriler yol tarifi de alabilirler.

Son Aramalar: Siteye adres konumu ekleme, Siteye google harita ekleme, siteye google konum ekleme, Siteye harita ekleme, web sitesine yol tarifi ekleme

bir yerin nerede olduğunu web sitene koyma, siteye konum ekleme, yol tarifi website, google yol tarifi ekleme, iş yerimin google harita görünmesini istiyorum, maps yol ekleme, siteye yol tarifi ekleme, sitene yol haritası, sitende google maps isaretle, sitemde harita yeri

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver