Sistit Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi Hakkında Bilgi

Sistit Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi

Sistit anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sistit Nedir, Sistit Ne Anlama Gelir, Sistit Ne Demektir, Sistit Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sistit ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sistit Anlamı

Sistit Nedir Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Yöntemi
İdrar yollarında oluşan bir enfeksiyon. Belirtileri; sık ve acil olarak idrara çıkma, idrara çıkarken yanma, karnın alt kısmında baskı, idrarda kan, kötü kokan idrar. Bu enfeksiyon cinsel ilişki sonucunda oluşur ve genellikle de balayı sistiti denir. Cinsel ilişki sırasında bakteriler uretradan idrar kesesine girer. Keseye girince bakteriler çoğalmaya başlar. Genellikle vücut bu bakterilerden idrara çıkarak kurtulur, fakat kurtulamadığı zaman sistit ya da idrar kesesi iltihabı oluşur. 20 ile 50 yaş arasındaki bu iltihaplanmaya en çok tutulan kadınlardır. Fakat genç kızlarda da idrar yolu iltihabı görülebilir. Çünkü devamlı bakteri kaynağı olan anüs bölgesi, kadınlarda uretraya çok yakındır. 50 yaşın altındaki erkeklerden idrar yolları anormalliği olmayanlar ender olarak idrar yolları enfeksiyonu olurlar.

Konu ile ilgili aramalar: Sistit Nedir Sistit ödev ara Sistit kelime anlamı Sistit sözlükte ara Sistit ansiklopedi bilgi bankası ara Sistit ne demek Sistit neye denir

Sistit ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver