Sistit Belirtileri, Sistit Belirtileri Neler, Sistit Hastalığı

sistit hastalığının belirtileri, sistit hastalığının belirtileri nelerdir, sistitin belirtileri, sistitin belirtileri nelerdir

Sistit belirtileri nelerdir?

Daha çok kadınlarda husule gelen sistit hastalığı, sıklıkla idrar çıkma isteği uyandırmakta olup idrar yaparken de ağrı ve yanma gibi şikayetlere sebep olarak kadınların ciddi sıkıntılar yaşamasına neden olmaktadır. Sistitin ortaya çıkmasından mütenevvi sorunlar rol oynamaktadır. Uzman hekimler sistitin her ne sebepten meydana gelirse gelsin bu rahatsızlıktan kurtulmak için gün içerisinde bol sıvı tüketimini öneriyorlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Sistit hastalığı idrar yaparken yanma ve ağrı gibi şikayetlere sebep olur. Özellikle bazı kişilerde bu yanma ve ağrı idrar yaptıktan bir süre daha devam edebilir. Sık sık idrar çıkma isteği uyandıran sistit ağrısı ise daha çok kasıklarda ve makat çevresinde husule gelir.

Sistitin belirtilerinden bir diğer şikayetler ise hafif ateşlenme, yorgunluk hissi, bulanık ve kötü kokulu idrardır. Özellikle de kadınlarda sıklıkla yaşanan bu şikayetler cinsel ilişki esnasında daha da artabilir. Kusma ve bulantı da bu şikayetlere eşlik eden sistit belirtilerinden bir diğeridir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver