Sırtlan Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Sırtlan Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Sırtlan anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sırtlan Nedir, Sırtlan Ne Anlama Gelir, Sırtlan Ne Demektir, Sırtlan Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sırtlan ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sırtlan Anlamı

Sırtlan Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Hyaenidae familyasına ait dört etçil memeli türünün ortak adı. Afrika ve Asya’da yaşarlar. Enselerinde bellerine kadar sert ve dik kıllardan oluşan bir yele bulunur. Yele tüylerinin uçları siyahtır. Başları iri, kulakları büyüktür. Rengi kirli sarı ve kahverengidir. Üzerinde siyah enine şeritler bulunur.

Sırtlanlar steplerde, kayalık ve seyrek ağaçlı yamaçlarda, insanlardan uzak ıssız yerlerde yaşarlar. Gündüzleri inlerinden çıkmazlar. Genellikle geceleri avlanırlar. Hasta ve sakat küçükbaş hayvanları avlarlar. 12-15 yıl yaşarlar.

Konu ile ilgili aramalar: Sırtlan Nedir Sırtlan ödev ara Sırtlan kelime anlamı Sırtlan sözlükte ara Sırtlan ansiklopedi bilgi bankası ara Sırtlan ne demek Sırtlan neye denir

Sırtlan ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver