Sırt Tutulmasına Bitkisel Çözüm-Sırt ve Boyun Tutulmasına Bitkisel Tedavi Hakkında Bilgi

Aşağıda Sırt Tutulmasına Bitkisel Çözüm-Sırt ve Boyun Tutulmasına Bitkisel Tedavi ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sırt Tutulmasına Bitkisel Çözüm-Sırt ve Boyun Tutulmasına Bitkisel Tedavi

Sırt ve boyun tutulmaları, masa başı iş yapanlarda, dikiş nakış, dantel örgü gibi dikkat gerektiren ve saatlerce kımıldanmadan çalışılması lüzumlu olan işlerde, uzun yol şoförlüğü, taksi veya belediye otobüsü kaptanlığı gibi işlerde çalışanların başına sıkça gelen bir ağrı ve tutulma şikayetidir. Halk arasında boyun ve sırt tutulmalarına kurunç adı da verilmektedir. Masajın ve bitkisel yağların sırt ve boyun tutulması için çok faydalı olduğu bilinmektedir. Sizlerle paylaşacağımız bitkisel yağ karışımı ile yapılacak masaj tedavisi gerek sırt, gerekse omuz ve boyun bölgelerinizdeki tutulmaları ve kas sertleşmelerini yumuşatacaktır.

Sırt ağrısı ve Boyun Tutulması Nedir: Omurganın boyun bölgesinden başlayan ve sırta kadar uzanan ve boynu oynatan başı destekleyici hareketini sağlayan büyük kas demetlerinin ağrısıdır.

Bu ağrılar bazen sadece boyunda olabildiği gibi bazen de sırt hatta kollara kadar yayılmaktadır.

Sırt Ağrılarının ve Boyun Tutulmasının Nedenleri : Bu sayfada anatomik nedenlerin etkili olmadığı ağrılara öneriler verilmektedir.

Boyun ağrılarının nedenleri arasında hemen hemen her hastalığın nedenleri arasında gördüğümüz stres, günlük gerilimlerde etkilidir. Bunun yanında bölge kaslarının zayıflığı, kasların tutulması, yanlış oturuş ve yatış biçimleri, darbe gibi etmenler de bulunmaktadır.

Sırt ve Boyun Tutulması ile Boyun Ağrısı Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler

*Boynunuzu kütletme hareketi yapmayın. Bu işlem boynunuza büyük oranda zarar verecektir.

*Bu ağrılar genelde boyun kaslarının zayıflığından meydana gelmektedir. Bunun için sırt ve boyun kaslarını kuvvetlendirecek hareketler yapmalısınız.

*Çok sayıda veya kalın yastıkla yatmayın, televizyon izlerken yanlış yatış biçimlerinde uyumayın.

*Eğer masa başında çalışıyorsanız, masada veya arabada otururken kısa aralar verip ayağa kalkın, kısa yürüme ve gerinme egzersizleri yapın.

*Çalışma sandalyenizi ve bilgisayarınızı ayarlayın. Otururken kalçalarınızın hizası dizlerinizden hafifçe daha yukarıda olmalı, baş ve boyun doğru pozisyonda olmalıdır.

Sırt ve Boyun Tutulması, Boyun Ağrıları İçin Bitkisel Tedavi Yolları ve Doğal Çözümler

*Ağrılı bölgeye ılık zeytinyağı ile masaj yapın.

*Bir litre suyun içine iki çorba kaşığı kekik bir çorba kaşığı kuş dili katılıp kaynatılır.Bu karışım süzüldükten sonra kalan posası temiz bir tülbente dökülüp ağrılı bölgeye sarılır.

*Bir cezve suyun içine nar çiçeği katılıp kaynatıldıktan sonra suyu ile masaj yapılıp posası ile ezilip bir tülbantin üzerine konup bağlanılır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver