Sırt Bakımı Nasıl Yapılır-Sırt Bakımı Önerileri ve Tavsiyeleri Hakkında Bilgi

Aşağıda Sırt Bakımı Nasıl Yapılır-Sırt Bakımı Önerileri ve Tavsiyeleri ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sırt Bakımı Nasıl Yapılır-Sırt Bakımı Önerileri ve Tavsiyeleri

Bir kadının güzelliğini yansıtan gizli bölgelerden bir tanesi de sırt bölgesidir. Belki dikkatinizi çekmiştir, özellikle güzellik yarışmalarında modeller ve yarışmacılar sırt dekoltesi ile sırtlarının güzelliğini mümkün olduğunca açığa çıkartmaya çalışırlar. Sırt bölgesinin özellikle erkekler üzerindeki etkisi psikolojik açıdan bilimsel olarak ispatlandığı için sırt güzelliği ve sırt bölgesi bakımına özel önem göstermek gerekmektedir. Peki sırt bakımı nasıl yapılır, sırt bakımı hakkında kadınların bilmesi gereken tüyolar nelerdir. İşte sizlere sırt bakımı hakkında bilmeniz gereken tüm önemli bilgileri bir arada sunuyoruz.

Sırtınıza her mevsim özel ilgi göstermeniz gerekir. Yazın güneş ışınlarından etkilen cildinizde lekeler oluşabilir; kışın nemsiz kalan cildiniz kuruyabilir.

Kadife gibi pürüzsüz ve yumuşak bir sırta sahip olmak istiyorsanız önerilerimize göz atın!

Banyo sırasında sırtınızı hafifçe fırçalamak faydalıdır. Cildinizdeki ölü derilerin temizlenmesine, yağ birikmiş gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olur. Bu işlem için mutlaka yumuşak bir fırça kullanmalısınız.

Uzun saplı doğal lifler vücut temizliği için idealdir. Sert dokulu keseler cildinizin yıpranmasına neden olur.

Tüm cilt tiplerinde sırt derisinin yağ oranı genellikle yüksektir. Siyah nokta, küçük sivilce gibi sorunlar görülebilir. Yağ oranını dengelemek ve cildinize kadifemsi yumuşaklık sağlamak için tanecikli arındırıcı ürünleri tercih edebilirsiniz.

Deniz tuzu, çilek, üzüm çekirdeği, limon kabuğu gibi içeriklere sahip hazır peeling ürünleri sırt bakımı için en uygun ürünlerdir. Hoş kokuları ve nemlendirme özelliğiyle pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Sırtınızı nemlendirmek için banyo sonrası krem ya da bebe yağı sürmeyi ihmal etmeyin. Cildiniz hafif nemliyken sürmek daha yüksek etki göstermesini sağlar.

Özel davetlere katılırken sırt dekoltesi olan bir kıyafet giyecekseniz sırtınıza simli vücut pudrası uygulayabilirsiniz.

Yaz boyunca görünüşümüzü etkileyerek güzelliği vurgulayan dekolte ve sırt, banyo dışında da uygulanacak özel bakımlarla gençliğini koruyabilir. Göğüsleri taşıdığı için hassas bölge olan dekolte nazik bakımları kaldırırken, daha güçlü bir dokuya sahip olan sırt ise, özellikle yağlı ciltlerde sorunlarla karşılaştığı için ihmale gelmez.

Dekolte ve göğüsler…

Dekolte çenenin altından başlayarak boyun, alt boyun ve göğüslere kadar uzanıyor. Hiç aklınıza geldi mi, göğüslerinizi taşıyan ve doğal sütyeniniz olan derinin, boyundan itibaren göğüs güzelliğini etkilediğini… Göğüs bakımı dekolteden başlar; zira cilt bu bölgede göğüslerinizin doğal sütyenidir! Çoğu kez yüzünüze bakım yaparken ihmal ettiğiniz boyun ve dekolte, göğüslerinizin taşıyıcısı aslında. Bu nedenle birçok enstitüde cilt bakımı, tüm dekolteyi de içine alıyor. Ayrıca en hareketli bölgemiz olan boyun için özel bakım ürünleri formüle ediliyor. Boyun bakımını, doğal olarak göğüs bakımı izlemeli. Çoğu kez sütyensiz dolaşmakla iftihar ediyoruz ama, göğüsler küçük değilse, onları taşıyan cildin yer çekimi ve zamanla gevşemesi sonunda göğüslerin sarkacağını da hesaba katmak gerekir. Bu nedenle, göğüs dokusunu güçlendiren ve onu saran cildin sıkılaşmasını sağlayan bakım ürünleri de banyolarınızdan eksik edilmemeli…

Bakım: Bu bölge arındırıcıları pek sevmez, banyonuzda arındırıcı kullanırken göğüslerin üzerinden geçmemeye özen gösterin. Göğüs dokusuna fazla sıcak su tutmayın. Temizleyici yumuşak köpükler, yumuşak dokulu jellerle temizliğinizi yaptıktan sonra yıkanmanızı soğuk duşla bitirerek göğüs dokusunu canlandırıp diriltebilirsiniz. Artık kurulanıp boyun ve göğüs bakımınıza geçebilirsiniz. Bakımınızı yaparken boyundan göğüs altlarına kadar inip göğsü kavrayarak tekrar dekolteden boyuna uzanarak ürününüzü uygulayın.Sırt dekoltesi…

Yaz akşamlarında kusursuz bir sırt dekoltesi ile tüm bakışları üzerinize çekmek ister misiniz? Öyleyse sırt bakımını ihmal etmeyin, enstitü bakımı yaptırırken de özellikle sırt bakımı da isteyin. Biliyor musunuz bizi taşıyan, yürüyüşümüze hava veren, dekoltesiyle dikkatleri çeken omurgamız 33 omurdan oluşarak başımızdan kuyruksokumuna kadar uzanıyor. Ama banyoda en zor ulaştığımız yerdir, sırtımız… Ama uzun uzun kollu yumuşak bir fırçayla sırt temizliğini yapabilir; sert dokulu keseler yerine de ıslandığında yumuşayan doğal liflerle arındırma işlemini yapabiliriz. Bu bölge, göğüs dekoltesinin aksine zerrecikler içeren arındırıcıları çok sever. Elinizle arındırıcınızı sırtınıza yaydıktan sonra yumuşak bir fırçayla masaj yapar gibi cildinizi arıtabilirsiniz. Banyodan sonra da kurulanıp nemlendiricinizi sürersiniz.

Profesyonel anlamda özel olarak sırt bakımı yapan enstitü pek yok. Ancak bakımların bir parçası olabiliyor, sırt. Bazı enstitülerde ise cilt bakımına, sırt masajı ile başlanıyor.

Bakım ürünleriniz

1. Clarins, Aroma Vücut bakımı: Biri rahatlatıcı, biri de canlandırıcı iki vücut
bakım seti ile Clarins banyonuzu bir güzellik enstitüsüne çeviriyor.
2. L’Occitane, Shea yağı vücut losyonu: %15 Shea yağı, hindistancevizi ve kayısı yağglarının kombinasyonu içeren bu bakım ürünü ile cilt yoğun olarak nemlendiriliyor ve bu nem sayesinde de uzun süre pürüzsüzlüğünü koruyor.
3. Guinot, Nutrizone Lift: Jel-krem dokusunda vücut için yoğun besleyici krem, vücuda nüfuz ederek esneklik kazandırıyor.
4. L’Occitane, Zeytinyağı içerikli vücut sütü: Zeytinyağı ve biberiye özüyle zenginleştirilen vücut sütü cilt tarafından hemen emilerek yumuşaklık ve pürüzsüzlük veriyor, ayrıca tende hoş bir koku bırakıyor.
5. Phytomer, Alguomarin: Yosun ekstreleri ile vücudunuzdan fazla suyu atmanızı sağlayan ürün, banyo suyunu yeşile döndürerek gözlere de hitap ediyor.
6. Givenchy No Complex: Givenchy, vücudu biçimlendiren ve aynı zamanda sarkmasını da önleyen Shiitake özünü, kafein ve oxa gibi diğer aktiflerle de destekleyerek vücudun farklı bölgelerini hedefleyen dört ürününde kullanıyor: Göğüsler için Serum Buste; karın ve bel bölgesi için Fluide Ventre-Taille ve kalça ve baldırlar için de Creme Fesse-Cuisse.
7. Dior, Bikini Top, Wonder Spray: Göğüs çevresindeki cildin hücre iç yapısını güçlendiriyor, kolajen liflerini destekliyerek bu bölgede sıkı bir görünüm kazandırıyor.
8. Shiseido, Body Creator Bath Essence: Banyo suyuna katılarak içeriğindeki kafein ve aromatik kokusuyla vücudun yağ metabolizmasını etkileyen inceltici banyo ürünü.
9. Helena Rubinstein, Throat Sculptor: İçeriğindeki soya proteinleri, pro-fosfor ve kafein ile boyun dokularında toparlanma ve pürüzsüzlük sağlıyor.
10. Chanel Chance, Creme Satinee pour le Corps: Chance notalarını nemlendiren formülüyle teninize sindirirken lüks havasıyla da duygularınıza hitap ediyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver