Sırt Ağrısı Nasıl Geçer-Sırt Ağrısına İyi Gelen Bitkiler Hakkında Bilgi

Aşağıda Sırt Ağrısı Nasıl Geçer-Sırt Ağrısına İyi Gelen Bitkiler ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sırt Ağrısı Nasıl Geçer-Sırt Ağrısına İyi Gelen Bitkiler
sırt ağrısı

sırt ağrısı

Sırt ağrıları modern hayatta bir çok insanın ortak şikayeti olan rahatsızlıkların en başında gelenlerdendir. Genellikle ağır bir şeyler kaldırma, uzun süreli yanlış pozisyonda masabaşı işlerde oturma, romatizmal rahatsızlıklar, spor ve aşırı egzersiz neticesinde oluşan kas tutulmaları, sırt ağrılarının en önemli nedenleri arasında gelmektedir. Sırt ağrısını geçirmek için egzersiz, masaj ve bitkisel yağ uygulamaları karışımı bir doğal formülü sizlere tavsiye edeceğiz.

Egzersiz
Her şeyden önce, egzersiz, kronik bel problemleri ve belde sinir ağrısı dolanlar için en çok tavsiye edilen tedavi yöntemidir. Fizyoterapistler, sırt bölgesine büyük önem göstermekte ve stresi dengelemek için sırtı güçlendiren egzersizler ile karın kasları inşa önemini vurgulamaktadır. Amerikan Ortopedik Cerrahlar Akademisi aşağıdaki sırt egzersizlerini kronik sırt ağrısı olanlara tavsiye etmektedir:
1. Dizleriniz yukarıya doğru bükülü ve yüzükoyun yatarak dinlenin. bu esnada ellerinizi sırt üstüne koyun.
2. Mekik çekme pozisyonu alın ve özellikle alt sırtı mümkün olduğu kadar yere yakın bir vaziyette tutarken karın kasları sıkın.
3. Bu hareketleri yaparken nefes alış verişinizi kontrol edin.
4. Yarım mekik hareketi yapın ve sırtınızı yere 45 tutarak bu pozisyonda 5 sn kadar bekleyin. Sonra da sırtınızı yere doğru indirin.
5. Dinlenin.
6. Bu hareketi 10 kez tekrarlayın.

Germe ve Esneme Egzersizleri
Esneme egzersizleri de sırt ağrılarını iyileştirmede oldukça etkili yöntemlerdir. Bu noktada özellikle pilates egzersiz hareketlerine değinmekte fayda var. Pilates egzersizleri, hem sırt, hem de bel e boyun ağrıları için ideal hareketlerdir. Esneme hareketleri vücudun esnekliğini artırır ve kan dolaşımını iyileştirir, aynı zamanda bel ve sırt tutulmasına neden olan sırt ve bel kasları üzerindeki baskıyı hafifletir. .

Duruş Pozisyonunu Düzeltme
Çoğu kişide sırt ağrısının en önemli sebebi hatalı duruş ve oturuş pozisyonlarıdır. Uzun saatler boyunca masa başında oluşan duruş bozuklukları sırt ve bel iskeletlerine askı oluşturmakta ve bu da sırt ağrılarına neden olmaktadır. Bu nedenle kronik sırt ağrıları olanların büyük bir kısmında yanlış ve sağlıksız duruş pozisyonları göze çarpmaktadır. Bu noktada sandalye seçimi çok önemlidir. Sandalyede otururken omuzlar kalça ile aynı dikey hizada durmalıdır. Doğru duruş pozisyonunda vücudun ağırlığı omurlara ve kalçaya orantılı bir biçimde dağılmalıdır. Sürekli oturmak zorunda olanların her saat başı 5-10 dakika ayağa kalkarak biryerlere gitmeleri faydalı olacaktır. Bu sayede kan dolaşımı hızlanacak ve sırtta ağrılara neden olan kasların krampları önlenebilecektir. Diğer yandan haftada en az 20 km yürüyüş yapmak kronik iskelet sistemi rahatsızlıklarının önüne geçecektir.

Sırt Ağrısına İyi Gelen Bitkiler

* Saw Palmetto Sabal Meyvesi: anti-inflamatuar
* Papatya – kasları gevşetir
* gümüş düğme çiçeği – ağrı kesicidir. Sırt ağrılarına iyi gelir.

* Dulavratotu – ağrı kesicidir

* Civanperçemi- Kasları güçlendirir

* Isırgan Otu – ağrı kesici ve kas gevşeticidir.

* Acı biber – topikal ağrı kesici

* Biberiye – anti-inflamatuar

* Şeytan Pençesi – ağrı kesici, anti-artritik

* Melek Otu – ağrı kesici, spazm çözücü, anti-inflamatuar

* Hardal Tohumu Özü – topikal ağrı kesici

* Ginkgo Biloba yaprakları – kan dolaşımını artırır

* Bromelain – anti-inflamatuar

* Kedi Pençesi – anti-inflamatuar

* Meyan Kökü- anti-inflamatuar

* Atkuyruğu: Sırt ağrılarının hızlı iyileşmesini sağlar. Aynı zamanda ağrı kesicidir

* Zencefil – ağrı kesici

* Üzüm çekirdeği ekstresi anti-inflamatuar, dolaşımını artırır

* Yeşil Nane- topikal ağrı kesici

* Kişniş – topikal ağrı kesici

* Yaban mersini – dolaşımı artırır

* Kereviz Tohumu – kas gevşetici

* Kava ​​Kökü – ağrı kesici, anestezik

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver