Sırt Ağrılarına Karşı Ne Yapılmalı, Sırt Ağrılarına Ne İyi Gelir, Sırt Ağrılarına Ne Yapmak Gerekir

sırt ağrısı, sırt ağrısı için yapılması gerekenler, sırt ağrısına neler iyi gelir,

Sırt ağrılarına ne yapmalı?

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Toplumuzun en sık yakındığı sorunlardan birisi olan sırt ağrıları, günlük yaşantımızda yapmış olduğumuz bir takım davranışlar sonucunda husule gelen bir sorundur. Sırt ağrılarından kurtulmak veya ağrıyı bir nebzede olsa hafifletmek için yapılması gereken bir çok işlem bulunur. Bunlardan bazılarını sizler için bu yazımızda bir araya getirdik. Ancak bu önerileri doğru bir şekilde uygulamaya dikkat etmelisiniz, aksi taktirde sırtınızı çok zorlamış ve sırt ağrılarınızın daha kötüye gitmesine sebep olabilirsiniz. Sırt ağrısı için özenle yapmanız gerekenler şunlardır:

Masaj yaptırın

Bir yakınınızdan ya da bir uzmandan yardım alarak sırt ağrılarınızı dindirmek için masaj yaptırabilirsiniz. Masajın doğru ve sağlıklı bir şekilde yapılması sırt ağrılarınızın dindirilmesini sağlar.

Kaslarınızı dinlendirin

Sırt ağrısına sebep olan en önemli etken kaslarınızı aşırı zorlamış olmanızdır. Kasların zorlamadan dolayı yorulması şiddetli sırt ağrılarının görülmesine sebep olur. Böyle bir durumda kaslarınızı zorlayacak hareketlerde bulunmayın ve bir müddet kendinizi dinlenmeye çekin. Ayrıca kaslarınızın güçlendirerek de sırt ağrılarının önüne geçebilirsiniz. Düzenli olarak kas güçlendirici hareketler yapabilirsiniz.

Buz ile baskı uygulayın

Sırtınızın ağrıyan bölgesine buz ile baskı uygulayın. Buz, kan akışını hızlandıracaktır.

Çok fazla oturmayın

Oturarak işe yapmak sırt ağrılarının en önemli nedenlerinden biridir. İş hayatınız gereği oturarak çalışmak zorunda kalıyorsanız dik oturmaya özen göstermeli ve ara ara yerinizden kalkarak biraz yürümelisiniz.

Eğer aşırı bir sırt ağrınız varsa ve tüm çabalarınıza rağmen ağrılarınızdan kurtulamıyorsanız hemen bir hekime başvurmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver