Sırpsındığı Savaşı Nedir Sonuçları, Kimler Arasında Yapıldı Hakkında Bilgi

Sırpsındığı Savaşı Nedir Sonuçları, Kimler Arasında Yapıldı

Sırpsındığı Savaşı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sırpsındığı Savaşı Nedir, Sırpsındığı Savaşı Ne Anlama Gelir, Sırpsındığı Savaşı Ne Demektir, Sırpsındığı Savaşı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sırpsındığı Savaşı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sırpsındığı Savaşı Anlamı

Sırpsındığı Savaşı Nedir Sonuçları, Kimler Arasında Yapıldı
Osmanlı İmparatorluğu kuvvetleriyle Macar, Bulgar, Sırp, Eflak ve Bosna birleşik kuvvetleri arasında Edirne yakınlarında meydana gelen savaş (1364). Edirne’nin Osmanlıların eline geçmesi ve Osmanlı kuvvetlerinin Balkanlar’da hızla ilerlemesi üzerine, Macarlar, Sırplar, Eflaklılar, Bosnalılar, Bulgarlar ve diğer Balkan ulusları Osmanlılara karşı birleştiler ve ortak bir ordu oluşturdular. Bu müttefik ordu doğrudan Edirne üzerine hareket etti. O sıralarda Osmanlı Padişahı I. Murat Bursa’da, Lala Şahin Paşa da Edirne’de bulunuyordu. Lala Şahin Paşa keşif için kumandanlarından Hacı İlbey’i müttefik ordu üzerine gönderdi. Hacı İlbey, düşmanın tedbirsizliğinden yararlandı ve yanında bulunan az sayıdaki kuvvetle müttefik orduya âni bir baskın yaparak ağır bir yenilgiye uğrattı.

Konu ile ilgili aramalar: Sırpsındığı Savaşı Nedir Sırpsındığı Savaşı ödev ara Sırpsındığı Savaşı kelime anlamı Sırpsındığı Savaşı sözlükte ara Sırpsındığı Savaşı ansiklopedi bilgi bankası ara Sırpsındığı Savaşı ne demek Sırpsındığı Savaşı neye denir

Sırpsındığı Savaşı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver