Sirk Nedir Hakkında Bilgi

Sirk Nedir

Sirk anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sirk Nedir, Sirk Ne Anlama Gelir, Sirk Ne Demektir, Sirk Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sirk ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sirk Anlamı

Eğitilmiş hayvanların ve cambazların akrobasi hareketleri yaptıkları daire biçiminde ve genellikle kapalı yer. Arkeolojik kazılarda ortaya çıkarılan en eski sirkler M.Ö. 2400 yıllarına aittir ve Doğu Akdeniz’de bulunmuştur. Daha sonra Yunan ve Roma uygarlıkları dönemlerinde de sirkler kurulmuştur. Roma İmparatorluğu’nun sirkleri, araba yarışlarının ve glâdyatör dövüşlerinin yapıldığı alanlardı. İlk Roma sirki olan Circus Maximus diktörtgen biçimindeydi ve 385 000 seyirci alıyordu. Bu sirkin gösteri alanı araba yarışlarının yapıldığı bir pist olarak düzenlenmişti.

Konu ile ilgili aramalar: Sirk Nedir Sirk ödev ara Sirk kelime anlamı Sirk sözlükte ara Sirk ansiklopedi bilgi bankası ara Sirk ne demek Sirk neye denir

Sirk ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver