Sirenler Nedir Hakkında Bilgi

Sirenler Nedir

Sirenler anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sirenler Nedir, Sirenler Ne Anlama Gelir, Sirenler Ne Demektir, Sirenler Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sirenler ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sirenler Anlamı

Yunan mitolojisinde kadın başlı, kuş kanatlı yaratıklar. Güzel sesleriyle söyledikleri şarkılarla yolcuları etkileyerek onları öldüren kötü ruhlu cinlerdi. Odisseas, Kirke’nin öğüdüne uyarak, Sirenlerin ülkesinden geçerken kendisini gemi direğine bağlatır; gemicilerinin kulaklarını da balmumuyla tıkar. Böylece gemiciler Sirenlerin sesini duymaz. Odisseas da bağlı olduğu için, onların büyüleyici şarkılarına karşın peşlerinden gidemez ve kurtulurlar. Yunan mitolojisinde birçok kez sözü edilen, ayrıca erken dönemlerden başlayarak vazo vb. yerlere resimleri yapılan Sirenler, kimi efsanelere göre Hades’in kaçırdığı Persephone’yi aramak için, kimilerine göre de tanrılar tarafından cezalandırıldıkları için kanatlandılar. İlk Çağ’ın bu kanatlı cinleri Orta Çağ’da biçim değiştirerek vücutlarının üst kısmı kadın, belden aşağılarıysa balık olan denizkızlarına dönüştüler. Günümüzde de Siren denince akla gelen bu ikincilerdir.

Konu ile ilgili aramalar: Sirenler Nedir Sirenler ödev ara Sirenler kelime anlamı Sirenler sözlükte ara Sirenler ansiklopedi bilgi bankası ara Sirenler ne demek Sirenler neye denir

Sirenler ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver