Siren Nedir Hakkında Bilgi

Siren Nedir

Siren anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Siren Nedir, Siren Ne Anlama Gelir, Siren Ne Demektir, Siren Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Siren ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Siren Anlamı

Hızlı bir hava ya da buhar akışını art arda kesintiye uğratarak keskin bir ses çıkaran aygıt. 18. yüzyıl sonlarında yapılan ilk siren, bir memeden püskürtülen havayla çalışan çok delikli bir diskten oluşmaktaydı. Bulucusu John Robinson, geliştiren de Charles Cagniard de la Tour’du. Sirenin verdiği sesin perdesi, akışın kesintiye uğrama frekansıyla yani diskin hızıyla, sesin yüksekliği de hava basıncıyla orantılıydı. Otomobillerde kullanılan elektrikli sirenler bir tür hava pompasıdır. Dönen elemanının kanatçıkları, içeri çektiği havayı sıkıştırır ve üzerinde yarıklar açılmış olan gövdeden dışarı atar. Rotor kanatları yarıklardan geçerken hava çıkışı kesintiye uğradığından ses çıkar.

Konu ile ilgili aramalar: Siren Nedir Siren ödev ara Siren kelime anlamı Siren sözlükte ara Siren ansiklopedi bilgi bankası ara Siren ne demek Siren neye denir

Siren ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver