Sıralama Bağıntısı Nedir Hakkında Bilgi

Sıralama Bağıntısı Nedir

Sıralama Bağıntısı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sıralama Bağıntısı Nedir, Sıralama Bağıntısı Ne Anlama Gelir, Sıralama Bağıntısı Ne Demektir, Sıralama Bağıntısı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sıralama Bağıntısı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sıralama Bağıntısı Anlamı

Bir küme üzerinde tanımlı olup yansıma, terssimetri ve geçişme özelliklerini taşıyan bağıntı. Bir A kümesi üzerinde bir sıralama bağıntısı tanımlandığında, kümenin elemanları, söz konusu bağıntıya göre sıralanabilir. Örneğin farklı sertliklerde maddelerden oluşmuş bir kümede “daha sert olma” biçiminde bir bağıntı tanımlanabilir. Her madde kendini çizer; bir a maddesi b’yi, b de a’yı çizerse a=b demektir; ayrıca bir a maddesi b’yi, b de c maddesini çizerse a’nın c’yi çizeceği açıktır; dolayısıyla bu bağıntının yansıma, ters-simetri ve geçişme özellikleri vardır. Söz konusu kümede bir sıralama bağıntısı olan bu “daha sert olma” bağıntısı, kümedeki elemanları sertlik bakımından sıralar.

Konu ile ilgili aramalar: Sıralama Bağıntısı Nedir Sıralama Bağıntısı ödev ara Sıralama Bağıntısı kelime anlamı Sıralama Bağıntısı sözlükte ara Sıralama Bağıntısı ansiklopedi bilgi bankası ara Sıralama Bağıntısı ne demek Sıralama Bağıntısı neye denir

Sıralama Bağıntısı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver