Sinüzit, Sinüzitin Belirtileri ve Tedavisi

SİNÜZİT NEDİR?
Yüz kemiklerindeki üç sinüsten herhangi birinin bakteryel enfeksiyonudur.

SİNÜZİTİN NEDENİ
Genellikle nezle ya da grip gibi bir virüs enfeksiyonu üzerine eklenen bakteriyel enfeksiyon, sinüsleri örten zarın sağlığını bozar. Enfeksiyon boğaz ya da burundan bulaşır.

sinüzit nedir sinizüt sünüzit nasıl geçer

SİNÜZİTİN BELİRTİLERİ
Hasta sinüsün üzerinde ciddi ağrı ve duyarlılık. Örneğin kaşların hemen üstünde, elmacık kemikleri üstünde ya da burun kemiğinin her iki yanında; burundan gelen akıntı, sesin karakterinin değişmesi.

Sponsorlu Bağlantılar

SİNÜZİT MUAYENESİ
Yineliyorsa, kafatası filmi kronik enfeksiyon habercisi olan sıvı düzeylerini gösterebilir.

SİNÜZİTTEN KORUNMA
Her nezle olduğunuzda sinüzit oluyorsanız, doktorunuzdan sinüslerin boşalmasını kolaylaştıracak, böylece sıvı toplanmasını ve ikincil bakteryel enfeksiyonu önleyecek burun damlaları alabilirsiniz.
YAZININ DEVAMINA GİT

Sponsorlu Bağlantılar:

SİNÜZİT TEDAVİSİ
Sinüsler anatomik olarak kapalı torbalardır ve bakterileri öldürecek dozda antibiyotikleri bu torbalara sokmak çok zordur. Bu yüzden enfeksiyonu tümüyle kurutmak için kimi zaman uzun süre antibiyotik kullanmak gerekir. Doktorunuz böyle bir tedavi uygularsa, ilacın hepsini kullanmaya dikkat edin. Sinüzit yineliyorsa, bir uzmana görünmeniz yararlı olur.

SİNÜZİT İÇİN UZMAN TEDAVİSİ
Kronik bir enfeksiyonu tümüyle kurutmak için kulak-burun-boğaz uzmanı sinüsleri yıkamayı önerebilir. Bu işlem, adından da belli olduğu gibi yalnızca sinüslerin yıkanmasını içerir ve hastaneye yatmanızı bile gerektirmez.

Aramalar: sinüzit nedir? sünüzit nedir, sünüzüt nasıl geçer

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver