Şinto Nedir Hakkında Bilgi

Şinto Nedir

Şinto anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Şinto Nedir, Şinto Ne Anlama Gelir, Şinto Ne Demektir, Şinto Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Şinto ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Şinto Anlamı

Japonya’nın ulusal dini. Sözcük, şin (ruh) ve to (yol) sözcüklerinden oluşturulmuş olup “iyi ruhların yolu” anlamına gelmektedir. 6. yüzyılda Japonya’ya yayılmaya başlayan Budizm ile karışarak sinkretist bir dine dönüştü. İmparator Meyci döneminde (1867-1912) devlet dini yapılmak istendi, ama başarıya ulaşılamadı. Bu dine göre tanrılar, doğal güçlerin kişileştirilmeleridir. Japon imparatoru, Güneş Tanrısı Amaterasu’nun dünyadaki temsilcisidir. Kutsal kitabının adı Kociki’dir. Ahlâkî ilkeleri, anaya ve babaya saygı; temizlik, doğruluk üzerine kurulmuştur.

Konu ile ilgili aramalar: Şinto Nedir Şinto ödev ara Şinto kelime anlamı Şinto sözlükte ara Şinto ansiklopedi bilgi bankası ara Şinto ne demek Şinto neye denir

Şinto ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver