Sinema Makinesi Nedir Hakkında Bilgi

Sinema Makinesi Nedir

Sinema Makinesi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sinema Makinesi Nedir, Sinema Makinesi Ne Anlama Gelir, Sinema Makinesi Ne Demektir, Sinema Makinesi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sinema Makinesi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sinema Makinesi Anlamı

İçinden akan pozitif film kuşağındaki görüntüleri ekrana düşüren aygıt. Esas olarak bir projeksiyon makinesidir. Başlıca beş kısımdan oluşur: gövde, optik sistem, motor, itici mekanizma ve filmin akışını sağlayan mekanizma. Gövdesi hem öteki bölümleri taşımaya hem de korumaya yarar. Optik sistem mercekler, projeksiyon lambası ve bir obtüratörden oluşur. Obtüratör, her resim karesi için genellikle üç kez açılıp kapanarak görüntünün ekranda titremesini önler. Motor, hem itici mekanizmayı hem de soğutma pervanesini çalıştırır. İtici mekanizma bir dişli sisteminden oluşur ve film akış mekanizmasını, film makaralarını ve obtüratörü çalıştırır. Film akış mekanizması, çevresi tırnaklı silindirlerden oluşur. Bu tırnaklar, filmin kenarındaki deliklere takılarak filmin akışını sağlar. Sinema makinesinden genellikle saniyede 24 kare geçer ve bu, gözde hareket duygusunun oluşturulabilmesini sağlar.

Konu ile ilgili aramalar: Sinema Makinesi Nedir Sinema Makinesi ödev ara Sinema Makinesi kelime anlamı Sinema Makinesi sözlükte ara Sinema Makinesi ansiklopedi bilgi bankası ara Sinema Makinesi ne demek Sinema Makinesi neye denir

Sinema Makinesi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver