Sinagog Nedir Hakkında Bilgi

Sinagog Nedir

Sinagog anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sinagog Nedir, Sinagog Ne Anlama Gelir, Sinagog Ne Demektir, Sinagog Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sinagog ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sinagog Anlamı

Yahudilikte toplantı ve eğitim amacıyla da kullanılan toplu ibadet yeri. İlk kez M.Ö. 3. yüzyılda bu ada rastlanmakla birlikte, sinagogun kökeninin daha eskilere dayandığı bilinmektedir. Kimi araştırmacılara göre, M.Ö. 586′da Birinci Tapınak’ın yakılmasından sonra toplu ibadet ve dinsel eğitim amacıyla önce geçici olarak özel evler kullanılmış, ardından sinagoglar ortaya çıkmıştır.

Sinagogların standart bir mimarîsi yoktur. Gelenekçi cemaatlerin sinagoglarında, kadınlarla erkekler hâlâ ayrı otururlar. Ama Reformcu cemaatlerde bu uygulama bırakılmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Sinagog Nedir Sinagog ödev ara Sinagog kelime anlamı Sinagog sözlükte ara Sinagog ansiklopedi bilgi bankası ara Sinagog ne demek Sinagog neye denir

Sinagog ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver