Silikon Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır Hakkında Bilgi

Silikon Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır

Silikon anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Silikon Nedir, Silikon Ne Anlama Gelir, Silikon Ne Demektir, Silikon Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Silikon ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Silikon Anlamı

Silikon Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır
Isı ve suya karşı dayanıklı olduğu için yağ, plâstik, merhem gibi maddelerin yapımında kullanılan ve karbon yerine silisyumun geçtiği organik cisimlere benzer maddelerin genel adı. Sıvı silikonlar su sızdırmazlığı sağlamada, cilâ ve köpük önleyici maddelerde kullanılırlar. Silikon yağlar hem yüksek, hem de düşük sıcaklıklar için elverişli yağlardır. Silikon reçineler, elektrik yalıtkanı olarak kullanılır. Silikon kauçuğu, düşük sıcaklıklarda esneklik gösterir.

Konu ile ilgili aramalar: Silikon Nedir Silikon ödev ara Silikon kelime anlamı Silikon sözlükte ara Silikon ansiklopedi bilgi bankası ara Silikon ne demek Silikon neye denir

Silikon ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver