Silah Nedir Hakkında Bilgi

Silah Nedir

Silah anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Silah Nedir, Silah Ne Anlama Gelir, Silah Ne Demektir, Silah Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Silah ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Silah Anlamı

Savaşmak için kullanılabilen her türlü alet. Silâhıngeçmişi insanlık tarihi kadar eskidir. İlk silâh, insanın kendisinihayvanlardan ve hemcinslerinden korumak ya da avlanmak için hayvanlara saldırmak istemesinden ortaya çıktı. Zamanla insan zekâsı geliştikçe ve yeni teknikler ortaya çıktıkça silâhlarda da büyük değişiklikler oldu. Bu bakımdan taştan atom bombasına kadar, tarih boyunca kullanılan silâhlar çok çeşitli oldu. Darbe silâhları (gürz, topuz) ve kesici silâhların (bıçak, hançer, kılıç) yanı sıra barutun kullanılmaya başlanmasıyla 15. ve 16. yüzyıllarda “ateşli silâhlar” (top, tüfek, tabanca) ortaya çıktı. Bunlar 20. yüzyıla kadar çok büyük gelişme gösterdi. Tek tek mermi atan ateşli silâhların yerini seri atışlı yarı otomatik ve otomatik silâhlar (makineli tabanca, sten, makineli tüfek vb.) aldı. Günümüzde silâhlar, yakın dövüş silâhları, ateşli silâhlar, kimyasal silâhlar, biyolojik silâhlar, nükleer silâhlar, akustik ve kozmik silâhlar gibi ana gruplara ayrılır.

Konu ile ilgili aramalar: Silah Nedir Silah ödev ara Silah kelime anlamı Silah sözlükte ara Silah ansiklopedi bilgi bankası ara Silah ne demek Silah neye denir

Silah ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver