Siklamen Nedir Hakkında Bilgi

Siklamen Nedir

Siklamen anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Siklamen Nedir, Siklamen Ne Anlama Gelir, Siklamen Ne Demektir, Siklamen Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Siklamen ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Siklamen Anlamı

Çuha çiçeğigillerden (Primulaceae) familyasına ait yaklaşık 15 çok yıllık otsu bitki türünün ortak adı. Toprak üstü gövdesi olmayan yumrulu bitkilerdir. Doğrudan toprak yüzeyine çıkan yaprakları kalp biçiminde ve uzun saplıdır. Pembeden koyu kırmızıya kadar değişen renklerde ilginç biçimli çiçekleri vardır. Yumrularında nişasta, zamk, organik asitler ve saponin bulunur. Anayurdu Yakın Doğu, Orta ve Güney Avrupa olan bu bitkiler, özellikle park ve bahçelerde süs bitkisi olarak kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Siklamen Nedir Siklamen ödev ara Siklamen kelime anlamı Siklamen sözlükte ara Siklamen ansiklopedi bilgi bankası ara Siklamen ne demek Siklamen neye denir

Siklamen ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver