Sıkıştırma Oranı Nedir Hakkında Bilgi

Sıkıştırma Oranı Nedir

Sıkıştırma Oranı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sıkıştırma Oranı Nedir, Sıkıştırma Oranı Ne Anlama Gelir, Sıkıştırma Oranı Ne Demektir, Sıkıştırma Oranı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sıkıştırma Oranı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sıkıştırma Oranı Anlamı

İçten yanmalı motorlarda verimin bir ölçüsü. Pistonun hareketi sırasında silindir içinde meydana gelen maksimum hacmin (piston alt ölü noktada iken) minimum hacme (piston üst ölü noktada iken) oranıdır. Benzinli motorlarda bu oran 10:1 ile 8:1 arasındadır. Yüksek sıkıştırma oranı verimi artırır ancak hantal bir motor ve ısı verimi yüksek yakıt gerektirir. Dizel motorlarında sıkıştırma oranı 20:1 dolayındadır.

Konu ile ilgili aramalar: Sıkıştırma Oranı Nedir Sıkıştırma Oranı ödev ara Sıkıştırma Oranı kelime anlamı Sıkıştırma Oranı sözlükte ara Sıkıştırma Oranı ansiklopedi bilgi bankası ara Sıkıştırma Oranı ne demek Sıkıştırma Oranı neye denir

Sıkıştırma Oranı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver