Şikayetname Nedir Kim Yazmıştır Hakkında Bilgi

Şikayetname Nedir Kim Yazmıştır

Şikayetname anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Şikayetname Nedir, Şikayetname Ne Anlama Gelir, Şikayetname Ne Demektir, Şikayetname Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Şikayetname ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Şikayetname Anlamı

Fuzuli’nin Nişancı Celalzâde Mustafa Çelebi’ye yazdığı mektup. Şair, Bağdat vakıflarının masraf artığından kendisine bağlanan günde dokuz akçalık tahsisatını, elinde berat olduğu hâlde alamayınca dönemin nişancısına bu mektupla başvurur. Mektup 16. yüzyıl nesrinin özelliklerini taşır. Sanatlı, ağır bir üslupla yazılmış, ayet, hadis ve manzum parçalarla süslenmiştir. Mektubun, “Selâm verdüm rüşvet degüldür deyu almadılar, hüküm gösterdim fâidesüzdür deyu mültefit olmadılar” biçiminde başlayan bölümü ünlüdür ve dil bakımından en yalın olan bölümdür.

Konu ile ilgili aramalar: Şikayetname Nedir Şikayetname ödev ara Şikayetname kelime anlamı Şikayetname sözlükte ara Şikayetname ansiklopedi bilgi bankası ara Şikayetname ne demek Şikayetname neye denir

Şikayetname ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver