Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü Meslek Rehberi 2013-2014 Ygs Lys Başarı Sırası, İş Olanakları, Kaç Puan Gerekir, Geleceği Tercih Edilir Mi, İş Bulma Durumu

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü Nedir Mesleği Hakkında Bilgi

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Nedir, Sigortacılık ve Risk Yönetimi Ne İş Yapar, Sigortacılık ve Risk Yönetimi Maaşları, Sigortacılık ve Risk Yönetimi Puan Türü, Sigortacılık ve Risk Yönetimi İş İmkanları, Sigortacılık ve Risk Yönetimi İş Çalışma Alanları, Sigortacılık ve Risk Yönetimi Mesleği Hakkında Bilgiler, Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü Hangi Üniversitelerde Var, Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümünün Geleceği, Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü Tercih Edilir mi, Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü 2011 YGS LYS Başarı Sırası, Sigortacılık ve Risk Yönetimi İçin Kaç Puan Gerekir, Sigortacılık ve Risk Yönetimi Tanıtımı, Sigortacılık ve Risk Yönetimi Kazanç Durumu,Meslek Rehberi,Sigortacılık ve Risk Yönetimi Taban Puanları 2011 2012,Sigortacılık ve Risk Yönetimi Mezunları Ne İş Yaparlar,Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü İş Olanakları, Sigortacılık ve Risk Yönetimi Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Sigortacılık ve Risk Yönetimi İş Bulma Durumu,Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü Olan Üniversiteler, Sigortacılık ve Risk Yönetimi İş İmkanları, Sigortacılık ve Risk Yönetimi Maaşları, Sigortacılık ve Risk Yönetimi Ne İş Yapar, Sigortacılık ve Risk Yönetimi Nedir, Sigortacılık ve Risk Yönetimi Puan Türü

Sponsorlu Bağlantılar

Üniversite sınavına hazırlanan ve Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümünü seçecek adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler:
Sigortacılık / Sigortacılık ve Risk Yönetimi

Bu bölümde, çağdaş sigortacılık tekniklerinin sektöre kazandırılması ve yapıları farklı olan sigorta şirketlerinin ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanların yetiştirilmesine yönelik eğitim ve araştırma yapılır. Eğitimde, akademisyenlerin yanı sıra, özel sektördeki uzman kişiler de yer almaktadır.

Çalışma Alanları:

Sigortacılar, insanların, karşılaşılabilecek herhangi bir zarara karşı, kendilerini ve mallarını korumaları, zararı en hafif şekilde atlatabilmeleri veya zararı telafi edebilmeleri için gerekli olan sistemin kurulması ve uygulanması konusunda faaliyet gösterirler. Sigorta edilecek kişi veya malların özelliklerine göre, ödenmesi gereken sigorta primlerini belirlerler, sistemin özellikleri ve kullanılması konusunda insanları bilgilendirip yönlendirirler.
Mezunların iş bulma olanağı geniştir. Sigorta şirketlerinde ve sosyal güvenlik kuruluşlarında çeşitli kademelerde görev alabilirler.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Sahip olunan kaynakların korunması, ekonomik anlamda büyük bir kazançtır. Bu nedenle, sigortacılık gittikçe daha büyük önem kazanmaktadır. Farklı yapılardaki çeşitli dalları kapsayan sigorta sektörünün, her dalda, uzmanlaşmış elemanlara gereksinimi vardır. Bu gereksinim gelecekte de devam edecektir.

Mesleğin gerektirdiği özellikler:

Matematik, istatistik ve ekonomiye ilgi duyması ve bu konularda başarılı olması
İnsanlarla iyi iletişim kurabilmesi
Dikkatli, titiz ve sabırlı olması
Yeniliklere açık, yaratıcı ve ileri görüşlü olması gerekir.

SİGORTACILIK (YGS–6)
ÜNİVERSİTE     TABAN P     BAŞARI S
MARMARA Ü.     382,697     187.000
MARMARA Ü. (İÖ)     366,853     231.000

SİGORTACILIK VE RİSK YÖNETİMİ (YGS–6)
ÜNİVERSİTE     TABAN P     BAŞARI S
DUMLUPINAR Ü.     352,650     277.000

SİGORTACILIK VE RİSK YÖNETİMİ (TM–1)
ÜNİVERSİTE     TABAN P     BAŞARI P
BAŞKENT Ü(Tam Burslu)     346,734     182.331
BAŞKENT Ü.     232.415     596.000

  • Meslek Rehberi
  • Sigortacılık Ve Risk Yönetimi Bölümü 2011 Ygs Lys Başarı Sırası
  • Sigortacılık Ve Risk Yönetimi Bölümü Hangi Üniversitelerde Var
  • Sigortacılık Ve Risk Yönetimi Bölümü Iş Olanakları
  • Sigortacılık Ve Risk Yönetimi Bölümü Olan Üniversiteler
  • Sigortacılık Ve Risk Yönetimi Bölümü Tercih Edilir Mi
  • Sigortacılık Ve Risk Yönetimi Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı
  • Sigortacılık Ve Risk Yönetimi Bölümünün Geleceği
  • Sigortacılık Ve Risk Yönetimi Için Kaç Puan Gerekir
  • Sigortacılık Ve Risk Yönetimi Iş Bulma Durumu
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver