Sığla Nedir Nerede Yetişir Hakkında Bilgi

Sığla Nedir Nerede Yetişir

Sığla anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sığla Nedir, Sığla Ne Anlama Gelir, Sığla Ne Demektir, Sığla Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sığla ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sığla Anlamı

Sığla Nedir Nerede Yetişir
Hamamelidaceae familyasından, gövdesinden balsam elde edilen bir tür ağaç. Günlük ağacı olarak da bilinir. Dünya üzerindeki tek doğal yayılış alanı Türkiye’nin güneybatısı ve Rodos Adası’dır. Saf ya da başka ağaçlarla karışık ormanlar kurar. Türkiye’de 1348 hektar saf sığla ormanı bulunmaktadır. Ortalama 15-20 m’ye kadar uzanabilen sığla, kalın dallı ve geniş tepeli bir ağaçtır. İlk bakışta çınarı andırır. Yaşlandıkça, kabuğu koyulaşır ve derin çatlaklı bir görünüm alır. Dallara uzun saplarla bağlanan yaprakları genellikle beş lopludur. Gövdesinden çıkarılan balzam, kozmetik ve eczacılıkta kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Sığla Nedir Sığla ödev ara Sığla kelime anlamı Sığla sözlükte ara Sığla ansiklopedi bilgi bankası ara Sığla ne demek Sığla neye denir

Sığla ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver