Siğillerden Nasıl Kurtuluruz?

SİĞİL

Çapı üç santimi bulan yuvarlak siğiller. Elde olduğu gibi dışarıya değil de içeri doğru büyürler. Yürürken ortaya çıkan basınç yüzünden taban derisi içine gömülürler.

siğiller nasıl geçer siğil nedir siğil nasıl tedavi edilir
Siğilin Nedeni:
Siğillere neden olan bir virüstür. Yapısı tam bilinmemektedir ama, çok bulaşıcıdır. Hemen her zaman yüzme havuzu gibi yalınayak dolaşılan kalabalık yerlerde bulaşır.

Sponsorlu Bağlantılar

Siğilin Belirtileri:
Yürürken hassasiyet (duyarlı sinir uçlarına yapılan baskı yüzünden).

Siğilden Korunma:
Çıplak ayak dolaşılan hamam, havuz, deniz gibi kalabalık yerlerde ayak temizliğine çok dikkat etmek gerekir. Yine umumi tuvaletlerde sıvı sabunlar tercih edilmeli. Elimizi çıktıktan sonra çok temiz yıkamalı ve ıslak bırakmayarak kurulamalıyız.

Siğilden Kendiniz Nasıl Kurtulabilirsiniz?
Siğilleri kendi kendinize tedavi etmeye kalkmayın. Daha fazla alana bulaştırabilir tedaviyi zorlaştırabilirsiniz. Her zaman doktorunuza danışın. YAZININ DEVAMINA GİT

Sponsorlu Bağlantılar:

Tıbbi tedavisi:
Doktorunuz özel siğil ilaçları verip bunu nasıl kullanacağınızı, siğilin üstündeki ölü deriyi nasıl kaldıracağınızı, nasıl pansuman yapmanız gerektiğini anlatacaktır. Bu işlemi belirli aralarla yinelemelisiniz.

Uzman Doktor Tedavisi:
Doktorunuzun verdiği tedavi yeterli olmazsa, deri hastalıkları uzmanına gitmelisiniz. Sıvı nitrojen, katı karbon dioksit, nitrik asit buharı ile daha kökten tedaviler yapılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver