Sigara İçmenin Zekaya ve Hafızaya Zararları-Sigara Kullanımının Yan Etkileri Hakkında Bilgi

Aşağıda Sigara İçmenin Zekaya ve Hafızaya Zararları-Sigara Kullanımının Yan Etkileri ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sigara İçmenin Zekaya ve Hafızaya Zararları-Sigara Kullanımının Yan Etkileri

Sigara içen kişilerin daha erken bunama (alzhaymır) hastalığına yakalandıklarını ve yakalanma oranının sigara içmeyen sağlıklı kişilere nazaran 10 kat yüksek olduğunu biliyoruz. Bu konuda fransız bilim adamlarının yaptığı bilimsel araştırmalar, sigaranın unutkanlığı artırdığı ve hafızayı zayıflattığını ortaya çıkardı

Sigara içen kişilerin, sigara içmeyen yaşıtlarına oranla ilerleyen yaşlarında hafıza ve mantıkla ilgili testlerde daha kötü sonuçlar elde ettikleri belirlendi.

Fransız araştırmacılar, 5 bin İngiliz devlet memuruyla ilgili toplanmış verileri inceleyerek, sigara içenlerin hafıza, muhakeme, kelime bilgisi ve akıcı konuşma testlerinde, sigara içmeyenlere oranla daha düşük dereceler elde ettiklerini saptadı.

Villejuif’deki Ulusal Sağlık Enstitüsünden Severine Sabia ile meslektaşları, sigaranın etkilerinin orta yaşla birlikte insanda başlayan zihinsel gerilemeyle birleştiğini ve hafıza ile akıl yürütmede kayıplara neden olduğunu kaydetti.

Katılımcıların verilerinin, 35 ile 55 yaşları arasındayken toplanmaya başlandığı ve bazı katılımcıların 17 yıl boyunca izlendiği belirtildi.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver